„BITWA” Zachód się zbroi, Wschód odpowiada !

0
526

Treningi trwają; podczas ostatniego wietrznego weekendu w JKM Neptun odbyły się ragaty o Puchar Komandora, które zaowocowały zasłużonym zwycięstwem w klasyfikacji KWR! Możemy zatem stwierdzić, że FORMA JEST! Co więcej, regaty te przyniosły, nieoficjalne jeszcze II miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Zatoki Gdańskiej!

Sumując- inspekcja dna i odbalastowanie jachtu z sezonowych pamiątek przyniosły oczekiwane efekty, teraz zostaje  tylko uzbrajanie w niezbędną elektronikę i sprzęt.

Sopocki ICOM Polska wyposażył  teamy wschodni i zachodni w urządzenia AIS, pozostaje tylko montaż, kalibracja i testy na wodzie. Mamy już agregat prądotwórczy niezbędny do tak długiej żeglugi na autopilocie oraz do ładowania wszystkich urządzeń zasilanych energią elektryczną. Telefonu satelitarnego użyczy nam NAVSIM, natomiast kamery termowizyjnej – Eljacht. Producent wyrobów puchowych Małachowski podarował ciepły profesjonalny śpiwór dedykowany żeglarzom wraz z nieprzemakalną płachtą biwakową. Z żaglowni Ocean Sails odebraliśmy pakiet żagli sztormowych po przeglądzie. Niezwykle cieszy nas zaangażowanie sponsorów. To dzięki nim Bitwa przekształca się z marzenia w rzeczywistość.

Z radością jak i pewną obawą przyjęliśmy informację, że Team Zachodni właśnie powiększył się o kolejnego członka! Jest nim Filip Kowalczyk, nowo narodzony syn Radka Kowalczyka;  nie wiemy jaką funkcję będzie pełnił, ale uczynił team zachodni znacznie liczniejszym.

GRATULACJE DLA RODZICÓW FILIPA !!!

 

Team wschodni czyli SailBook.pl

Komentarze