Bitwa o Gotland – Memoriał Edwarda Gale Zająca

0
403

W związku z tragiczną śmiercią naszego przyjaciela, wspaniałego żeglarza samotnika Edwarda Zająca, organizatorzy Bitwy o Gotland wraz z Klubem Żeglarzy Samotników oraz Jacht Klubem Opty Ustka postanowili uczcić pamięć o nim zmieniając formułę tegorocznej edycji regat na wyścig-memoriał jego imienia. 

21 września o godzinie 12.00 żeglarze samotnicy wystartują w Memoriale Edwarda „Gale” Zająca. Regulamin wyścigu oparty będzie na dotychczasowej formule regat Bitwa o Gotland, przy czym ustala się jednolitą trasę ze wspólnym startem w Ustce, z którą tak bardzo związany był Edek oraz metą w Gdańsku, gdzie przy współpracy z Klubem Żeglarzy Samotników odbędą się wydarzenia związane ze wspomnieniem osoby Edwarda Zająca.

Impreza ma charakter całkowicie niekomercyjny: brak opłat wpisowych, brak sponsorów. Dopuszcza się wyłącznie patronaty honorowe. Podstawowe koszty organizacyjne, w tym monitoring zawodników pokryją organizatorzy Memoriału.  

Zapraszamy wszystkich żeglarzy samotników, tych którzy znali Edka i tych którzy nie zdążyli go poznać do uczczenia jego osoby poprzez podjęcie wyzwania w najtrudniejszym wyścigu samotników na Bałtyku. Edward był pierwszym zawodnikiem który już w marcu zgłosił się do tych Regat i wierzymy, że razem z nami pożegluje dookoła Gotlandii. Był jednym z największych promotorów samotniczego żeglarstwa, pomagał jak tylko mógł każdej inicjatywie związanej z żeglarstwem samotniczym a sam dokonał niesamowitych osiągnięć stając się swoistą ikoną polskiego żeglarza samotnika. Memoriałem tym realizujemy naturalne poczucie obowiązku godnego uczczenia jego pamięci a jakże moglibyśmy tego dokonać lepiej niż poprzez zmierzenie się w wyścigu samotników na ulubionym akwenie Edka.

Zgłoszenia przyjmujemy pod adresami krystian@oceanTEAM.pl oraz jacek@sailbook.pl

Dotychczasowe zgłoszenia są oczywiście ważne. Ze względu na ograniczoną ilość trackerów Yellowbrick prosimy o jak najszybsze przesyłanie zgłoszeń.

Szczegóły dotyczące memoriału umieszczone zostaną w najbliższych dniach na stronie www.bitwaogotland.pl

 

Zespół OceanTEAM.pl

Komentarze