Bitwa O Gotland – 21 września Memoriał Edwarda „Gale” Zająca

0
696

Już za dwa tygodnie żeglarze samotnicy wyruszą na wody nieprzyjaznego jesiennego Bałtyku aby w najdłuższym polskim wyścigu samotników dookoła Gotlandii uczcić pamięć naszego tragicznie zmarłego kolegi Edwarda „Gale” Zająca.

Wyścig-Memoriał jego imienia odbędzie się w ramach II edycji Wielkiej Żeglarskiej Bitwy o Gotland na trasie Ustka-Gdańsk via Gotland. Ponad 500mil morskich solo-non stop.

Organizatorzy: OceanTEAM.pl, SailBook.pl, Pomorski Okręgowy Związek Żeglarski przy współpracy Klubu Żeglarzy Samotników i Jacht Klubu Ustka serdecznie zapraszają wszystkich chętnych żeglarzy samotników do startu w tych niepowtarzalnych regatach. Udział jest całkowicie bezpłatny, organizatorzy zapewniają także bezpłatne miejsca postojowe na starcie w Ustce i mecie w Gdańsku oraz profesjonalny tracking satelitarny firmy Yellowbrick i monitorowanie bezpieczeństwa zawodników na trasie.

Regaty wliczają się do klasyfikacji Pucharu Bałtyku Południowego i dają możliwość uzyskania kwalifikacji do regat oceanicznych.

Będzie to także doskonała okazja do wspomnienia żeglarskiej sylwetki Edwarda Zająca, wielokrotnie nagradzanego za swoje osiągnięcia i promowanie polskiego żeglarstwa.

Start 21 września 2013 roku w Ustce. Zapraszamy.

Zgłoszenia i informacje na stronie www.bitwaogotland.pl

Komentarze