Bezpieczne regaty TTSR 2013

0
509

W poniedziałek, 6 maja w Szczecinie na wyspie Bielawa, odbyła się konferencja, dotycząca stanu przygotowań do finału The Tall Ships Races.

Nasze spotkanie stanowi podsumowanie pewnego etapu współpracy związanego z elastycznym i skutecznym podejmowaniem działań – zaznaczył Krzysztof Soska zastępca prezydenta Szczecina – Chodzi nam o powiązanie różnych zadań tak aby regaty odbyły się bez żadnych niespodzianek. Warto przy tym zaznaczyć, że finał regat w Szczecinie stanowi jedno z 2 najważniejszych wydarzeń w kraju, wymagających wsparcia ze strony Komendy Głównej Policji – dodał Krzysztof Soska.

Zespół nadzoruje prace związane z przygotowaniem i zabezpieczeniem zbliżającej się imprezy. Współpraca służb miejskich jak i wojewódzkich jest w tym względzie bardzo istotna – powiedział Marcin Zydorowicz Wojewoda Zachodniopomorski – W tym roku za zabezpieczenie regat będzie odpowiedzialnych blisko 900 policjantów, a także straż miejska, służby ratownicze, WOPR, czy choćby izba celna.

Już teraz swój pobyt w Szczecinie potwierdziło blisko 100 jednostek, w tym aż 23 duże żaglowce klasy A o długości powyżej 40 metrów. Finał regat wielkich żaglowców The Tall Ships Races 2013 odbędzie się 3-6 sierpnia.

Źródło: www.morzaioceany.pl

Komentarze