BĘDZIE SIĘ DZIAŁO!

0
560

Po bardzo efektownym żeglarsko okresie 2011-13 OceanTEAM utrzymuje tempo! Udało nam się m.in. wystartować w renomowanych regatach Mini Transat 2011, OSTAR 2013, UK Fastnet 2013 i wielu innych ale także zorganizować najtrudniejszy wyścig Bałtyku—Bitwa o Gotland i wesprzeć inne oceaniczne i pełonomorskie projekty jak chociażby Zew Oceanu czy Baltic Loop. Czas na plan 2014-16:

Start projektu Mini Transat 2015 juz w maju tego roku. Po udanym starcie Radka w 2011 roku w tych najtrudniejszych—ze względu na wielkość jachtów—atlantyckich samotniczych regatach oraz dramatycznym przebiegu MiniFastnet w 2013 czas na nowe podejście to tego wyzwania.Nowoczesny jacht wg projektu czolowego francuskiego projektanta Etienne Bertranda już powstaje we Francji. Będzie on niedługo gotowy do żeglugi! Zaplanowano więc pierwsze starty w serii regat klasyfikacyjnych juz tego lata. Spośród blisko 400 chętnych eliminacje wyłonionia zaledwie 80 żeglarzy z całego świata, ktorzy stana na starcie Mini Transat 2015. Plan na 2014 jest więc prosty: wywalczyć miejsce na liście startowej, a łatwo nie będzie.

obraz nr 1

Lato to baltyckie regaty, którym patronuje prestiżowy Klub Żeglarzy Samotników. OceanTEAM jest partnerem strategicznym na mocy umowy z Klubem, angażujemy się zatem w realizację przedsięwzięć takich jak Regaty SailbookCup, Unity Line i Wielka Żeglarska Bitwa O Gotland—najtrudniejsze regaty na naszym morzu dające kwalifikacje do oceanicznych regat na całym świecie.. Jesienią powrót do klasy Mini i samotnicze starty w Valencji i Barcelonie oraz przygotowania do startu w AZAB 2015, w których Krystian jest już na liście startowej.

A na deser…. start przygotowań do rejsu solo dookoła Ziemi trasa pod wiatr! Do tej pory dokonało tego zaledwie 6 żeglarzy samotników na świecie—w tym nieżyjący już niestety nasz rodak Tomasz Lewandowski. Projekt wlasnie ruszyl i juz tego lata do Polski zawinie jacht klasy IMOCA—nowy nabytek oceanTEAM. Jest to jacht dwumasztowy—przgotowany do oceanicznej żeglugi pod wiatr. Ten rejs to ogromne wyzwanie wymagające  wieloetapowych przygotowań. Juz za 2 lata w tym największym wyzwaniu polskiego żelarstwa oceanicznego od 2007 roku wystartuje żeglarz z zespołu OceanTEAM. W ramach tegorocznych treningów na Bałtyku, będzie można dołączyć do zespołu i poczuć emocje ekstremalnej żeglugi na własnej skórze. Żeglarzy i sympatyków mocnych wrażeń serdecznie zapraszamy na pokład!

 www.oceanteam.pl 

Komentarze