Barcolana 2014: Za nami inauguracja 46-tej edycji wyścigu

0
353
Barcolana to historyczne regaty, które odbywają się co roku w Trieście, rozpoczynając się w drugą niedzielę października. Wydarzenie to przyciąga masę ludzi – rekordowa liczba uczestników 1968 padła w 2002 roku.

Swoją historię Barcolana rozpoczęły w 1969 roku, kiedy to zapoczątkowano regaty z inicjatywy jachtklubu Società Velica di Barcola e Grignano. Ponieważ zawsze odbywały się w drugą niedzielę października, ich pełna nazwa brzmi Regaty Barcolana Autumn Cup. W pierwszej edycji udział wzięło 51 łodzi z jachtklubu w Trieście, jednak z roku na rok wydarzenie przyciągało coraz większa liczbę osób.

Barcolana to nie tylko wyścigi w niedzielny poranek, ale również imprezy na wodzie i lądzie, trwające w sumie przez 10 dni.

Tegoroczna edycja wystartowała w piątek, 3 października. Aż do przyszłej niedzieli, 12 października, Triest będzie tętnił życiem. Oprócz emocji związanych z regatami, zaplanowano liczne imprezy, koncerty, wystawy i degustacje, które przyciągnęły około 22 tys. żeglarzy z różnych stron świata.

W sobotę rano w szranki stanęli młodzi żeglarze na jachtach klasy Optimist podczas Barcolana Young, a dzisiejszego ranka rozpoczęły się Kitesurf Freestyle Contest oraz Windsurf Speed Contest dla uczestników Barcolana Fun.

W czwartek wystartuje Land Rover Extreme 40 @ Barcolana, wyścig, w którym biorą udział katamarany Extreme 40. Z kolei w piątek w szranki staną uczestnicy Barcolana Challenge, oraz Barcolana by Night (jachty Ufo 28, klasy one-design, będą ścigać się nocą tuż przy Piazza Unità d’Italia)

W sobotę, 11 października, podczas Barcolana Classic będą ścigać się stare i klasyczne jachty. Z kolei w niedzielę o 10.00 rozpoczną się najpopularniejsze regaty w basenie Morza Śródziemnego i zarazem najbardziej wyczekiwane wydarzenie podczas tegorocznej edycji Barcolana Autumn Cup.

 

Więcej informacji na: www.barcolana.it 

 

Tłum. Izabela Kaleta

Źródło: www.solovela.net 

Komentarze