Barcolana 2014 „okiem” Carlo Borlenghi

0
594

Triest, 12 października br. –  Esimit Europa 2 Igora Simcica zdominowała imprezę i piąty raz z rzędu zwyciężyła w regatach. Brak wiatru zmusił komisję regatową do podjęcia decyzji o skróceniu trasy do nieco ponad 4 mil.

Przez ponad 2 godziny drużyny Esimit Europa 2 i Jena No Borders nie szczędziły sił, aby wygrać w wyścigu 1878 łodzi. Jednakże około 600 metrów przed metą zawodnicy utknęli w martwej ciszy. Wrócili do gry dzięki niewielkim podmuchom wiatru w Zatoce. Dwie małe łodzie, Illyteca i Tempus Fugit, sunęły metr po metrze, zbliżając się do dwóch gwiazd wyścigu. Esimit Europa 2 widział w prawdziwe zagrożenie w Illyteca, jednak ostatecznie Illyteca przekroczyła metę niecałe dwie minuty po zwycięscy, który przeciął linię mety o godz. 12.38

Pojedynek o trzecie i czwarte miejsce rozegrał się pomiędzy Tempus Fugit i Jena No Borders – zwyciężyła Jena, Tempus musi zadowolić się miejscem czwartym. Piąte miejsce zajął Giovanni Piazzo na Bravissima, a szóste Rigoni di Asiago – Ourdream pod dowództwem Lorenzo Bressani.Nie można nie wspomnieć o wspaniałym występie  Drake Passage DHL Express z  Andrea Micalli u steru, który zajął pierwsze miejsce pośród jachtów Farr 80.

Prezes Sailing Club of Barcola, Grignano Mitja Gialuz, powiedział: „Moje uszanowanie dla zwycięscy wyścigu. Wyścig był trudny, lecz piękny. Zdecydowaliśmy się skrócić trasę, ponieważ niemal całkowicie brakowało wiatru i chcieliśmy wszystkim łodziom dać możliwość dotarcia do mety, a zwycięstwo Esimit Europa 2 było widowiskowe.”

Igor Simcic, skipper Esimit Europa 2: „Ten udany rezultat jest naszym 34-tym z rzędu od początku istnienia projektu Esimit Europa 2 i 5-tym w Barcolanie. To nie było łatwe zwycięstwo: wyścig był bardzo trudny i pokonanie 4 mil zajęło nam więcej niż 2 godziny. Musieliśmy użyć całej naszej energii, by wydobyć cały potencjał załogi i łodzi. Nasi konkurenci wymęczyli nas do cna. Nigdy nie zapomnimy tych regat. W przyszłym roku nie weźmiemy udziału w Barcolanie, bo mamy zaplanowane inne wydarzenia sportowe, ale nie znaczy to, że był to nasz ostatni występ w tych regatach.”

Fot. Carlo Borlenghi

Tłum. Izabela Kaleta

Źródło: www.solovela.net, www.barcolana.it

Komentarze