Barcelona World Race 2014-2015: W drodze na południe

0
674

Pierwsze trzy jachty trzymały się blisko siebie podczas wyjścia z Cieśniny Gibraltarskiej i ruszyły na zachód. Następnie, około godz. 19.00, wykonały zwrot. Obecnie dzieli je od siebie  mniej niż 4 mile.

 

Krótko przez godz. 5.00 nad ranem, Hugo Boss odzyskał prowadzenie, zostawiając Cheminées Poujoulat w tyle 2 mile na zachód, a jacht  Neutrogena około 4 mile na wschód.

Po zawietrznej tria podąża Gaes Centros Auditivos, około 30 mil  na wschód.

Tymczasem Renault Captur płynie blisko lądu, bezpośrednio na południowy zachód, chcąc nadrobić mile, które stracił podczas pierwszej nocy.

 

W ciągu zeszłej nocy to właśnie jachty Renault Captur wraz z One Planet, One Ocean/Pharmaton miały najwyższe średnie prędkości, łapiąc w żagle ostatnie silne podmuchy na wyjściu z Cieśniny Gibraltarskiej, zanim strefa wysokiego ciśnienia ukształtowała się na północy Madery. W związku z tym We Are Water, który minął Gibraltar  wczoraj około 19.00, może spodziewać się lekkiej bryzy, podobnie jak Spirit of Hungary, którego od Cieśniny dzieli jeszcze jakieś 120 mil.

 

Liderzy mają obecnie do dyspozycji stabilny wschodni i południowo-wschodni wiatr na południe od Madery, rozciągający się na szerokości geograficznej od 31N do 23N, z wyjątkiem zatoki w północno-wschodniej części wyspy Lanzarote (najbardziej wysuniętej na północny wschód wyspy wśród Wyspach Kanaryjskich), gdzie wiatr jest o wiele lżejszy. To sprawia, że podejście do Wysp Kanaryjskich będzie kluczowym momentem.

 

Tracking: http://www.barcelonaworldrace.org/en/race-live/barcelona-world-race-2014-15-tracker  

 

Tłum. Izabela Kaleta

 

Źródło: www.barcelonaworldrace.org 

Komentarze