Barcelona World Race 2014-2015: Startując w wyścigu We Are Water wspiera szczytną ideę

0
621

W tegorocznej edycji BWR, bracia Bruno i Willy Garcia wystartują na pokładzie jachtu We Are Water, finansowanego przez Fundację o tej samej nazwie, której celem jest ochrona zasobów wody na naszej planecie. Jacht i jego załoga swoim występem mają zwiększyć świadomość ludzi na temat globalnego problemu braku wody oraz dostępu do podstawowych urządzeń sanitarnych.

W ubiegły poniedziałek miała miejsce oficjalna ceremonia ochrzczenia IMOCA 60 nazwą We Are Water, w której wzięły udział Paula Klamburg, Alba Cabello, Cristina Salvador i Clara Basiana – pływaczki synchroniczne. Zarówno zespół olimpijski, jak i organizatorzy Barcelona World Race, wspierają inicjatywę  Fundacji.

 

Poza kapitanami jachtu, Brunem i Willy’m Gracia, oraz matkami chrzestnymi, w uroczystości wziął udział Xawier Torras, prezes Fundacji We Are Water i Santi Serrat, dyrektor wydawniczy FNOB.

Serrat podkreślił, że Fundacja We Are Water znów pojawia się w Barcelona World Race (w edycji 2010/2011 sponsorowała jacht Jaume Mumbrú i Cali Sanmarti).

Serrat podziękował także Renault, Helly Hansen, Marina Sailing & Water Freshly Made i ich wspólnemu stowarzyszeniu CorAvant, które wspiera Bruno Garcię i pomaga dzieciom chorym na wrodzoną wadę serca.

 

Xavier Torras, prezes Fundacji We Are Water, podkreślił pilną potrzebę pracy nad projektami wodno-kanalizacyjnymi na świecie i podkreślił znaczenie wartości żeglarstwa.

„Po czterech latach od naszego pierwszego udziału, mamy szczególną przyjemność znów bycia częścią tej przygody. W ciągu tych czterech lat pracowaliśmy w najbardziej niekorzystnych obszarach świata nad ponad 20. projektami pomocowymi. To wspaniale, że nasze przesłanie dotyczące znaczenia wody obiegnie świat dookoła wraz z jachtem oraz Willy’m i Brunem Garcia.”

Bruno Garcia powiedział, że jest bardzo podekscytowany projektem: „Jest to projekt sportowy, stoi za nim wielu ludzi, którym dziękujemy za wsparcie: Andor Serra, jako szef FNOB, Jean Le Cam i Pepe Ribes, i cały zespół techniczny, który wykonuje dobrą robotę. Łączy nas wspólne zadanie – przekazanie wiadomości. Mamy nadzieję, że będziemy godnymi następcami Jaume i Cali.”

Następnie Xavier Torras przedstawił członkinie olimpijskiej drużyny pływania synchronicznego, które zostały matkami chrzestnymi IMOCA 60 We Are Water. „ Cieszymy się, że jesteśmy częścią tego projektu.” – powiedziała Clara Basiana reprezentująca drużynę. – „W naszej pracy również mamy kontakt z wodą. To jest niestabilne środowisko i kontrola jest bardzo ważna, zatem przygotowanie jest bardzo trudne. Życzmy Bruno i Willy’emu powodzenia.”

 

 

Tłum. Izabela Kaleta

 

Źródło: www.barcelonaworldrace.com 

Komentarze