Barcelona World Race 2014-2015: Poranek pełen niespodzianek

0
448

Jeszcze rano Hugo Boss, był wyraźnie najdalej na południe ze wszystkich uczestników tegorocznej edycji BWR notując najwyższą średnią prędkość, a tu niespodzianka!

Cheminées Poujoulat, będąc nieco bardziej na zachód, wyprzedził Hugo Boss, GAES CENTROS Auditivos, którzy niedawno byli na prowadzeniu, spadli na miejsce piąte, pokonani przez jachty Neutrogena i Renault Captur! Na tyłach floty bez większych zmian: One Planet, One Ocean/Pharmaton na miejscu szóstym, We Are Water na siódmym i Spirit of Hungary (nadal…) na końcu.

 

 

Wygląda na to, że liderzy przejdą przez obszar strefy konwergencji szybko i bez nieprzyjemnych niespodzianej, chociaż niewielkie szkwały i obszary bezwietrzne poruszają się na północ, w kierunku żeglarzy. Ale całą strefa skurczyła się obecnie do około 100 mil, a średnia prędkość wiatru utrzymuje się ok. 10 węzłów. Prawdopodobnie najwęższe miejsce  strefy znajduje się na 28 ° szerokości geograficznej zachodniej.

 

Do niedzielnego popołudnia, ewentualnie pod wieczór, pierwsze jachty miną równik i czeka ich droga w kierunku Przylądka Dobrej Nadziei. Tymczasem, dziś do około północy, powinny mieć północno-wschodni wiatr o sile ok. 15 węzłów, który następnie zacznie lekko spadać.

 

We Are Water dziś rano minął od zachodu Wyspy Zielonego Przylądka, goni One Planet, One Ocean/Pharmaton, który jest około 60 mil na przedzie.

 

 

Tłum. Izabela Kaleta

 

Źródło: informacja prasowa z news@barcelonaworldrace.org 

 

 

Komentarze