Barcelona World Race 2014-2015: Oto i równik…

0
569

Jachty ustawiły się w kolejce, aby przekroczyć równik. Lider Hugo Boss, pod dowództwem kapitanów Thomsona i Ribes, powinien minąć go dziś późnym popołudniem, lub wczesnym wieczorem. Teraz podział między najlepszymi czterema jachtami jest wyraźniejszy.

 

Hugo Boss jest obecnie 28 mil przed Cheminées Poujoulat, Bernarda Stamma i Jeana Le Cama. Neutrogena (José Muñoz i Guillermo Altadill), jest około 40 mil w tyle i przemieszcza się nieznacznie bardziej na zachód, niż Hugo Boss. Z kolei GAES CENTROS Auditivos znajduje się około 75 mil na północny wschód od Hugo Boss.

 

 

Według obecnych prognoz, szwajcarsko – francuski duet na Cheminées Poujoulat wkroczy na półkulę południową około 5 godzin później od lidera. 

 

Prędkości spadły zgodnie z oczekiwaniami. Rano przywódcy wyciągali 13 węzłów, a GAES Centros Auditivos – 5 węzłów.  Renault Captur, Jorga Riechersa i Sébastiena Audigane, są lekko bardziej na wschodzie i jeśli chcą spędzić mniej czasu w strefie konwergencji, będą musieli przejść co najmniej 27 stopni na zachód. Wtedy uda im się przekroczyć równik półtora dnia po Hugo Boss.

Strefa konwergencji nie jest bardzo skomplikowana i choć będą kłębić się wokół niej paskudne chmury, Hugo Boss powinien wydostać się z niej jutro. 

 

 

We Are Water, braci Willy’ego i Bruno Garcia, i One Planet, One Ocean/Pharmaton (Didac Costa i Aleix Gelabert), są nadal w strefie przyzwoitych pasatów o sile 20 węzłów, ale wkrótce mają stracić na sile. 

Spirit of Hungary jest 200 mil od Wysp Zielonego Przylądka i zdaje się, że po utracie genakera przekroczą równik jakieś  3,5 dnia po Hugo Boss.

 

 

Tłum. Izabela Kaleta

 

 

Źródło: www.barcelonaworldrace.org 

Komentarze