Barcelona World Race 2014-2015: Kolumb wita dzielnych żeglarzy

0
444

Wczoraj, pomnik słynnego żeglarza Krzysztofa Kolumba powitał w Barcelonie osiem IMOCA 60, które będą rywalizować w trzeciej edycji BWR. 11 grudnia był ostatecznym terminem dla jachtów na stawienie się w doku wyścigu.

 

Zimowe słońce utrzymuje przyjemną temperaturę w ciągu dnia, a flota czyni ostatnie przygotowania do wyścigu, zanim w środę, 31 grudnia, o godz. 13.00 zabrzmi sygnał startowy

 

 

Po południu wszystkie jachty zacumowały w doku wyścigu na Portal de la Pau, zaledwie 50 metrów od pomnika Kolumba, słynnego punktu orientacyjnego w Barcelonie. Oficjalnie dok jest otwarty od dzisiaj. W sąsiedztwie znajduje się rozległe centrum dla zwiedzających. W zależności od harmonogramu, będzie duża szansa na zobaczenie i spotkanie kapitanów oraz ich zespołów technicznych, kiedy będą przygotowywać swoje jachty. Nieuchronnie, ostateczne przygotowania będą wystawione na widok publiczny.

 

Dok Barcelona World Race, otwarty dziś w samo południe, będzie czynny od godz. 10.00 do 20.00 każdego dnia. Ponad 100 metrów długości i 12 metrów szerokości, pozwala na cumowanie ośmiu IMOCA 60. Każdy z nich ma ponad 18 metrów długości i maszt o wysokości 30 metrów.

 

W tegorocznej edycji wyścigu wezmą udział: GAES Centros Auditivos (Anna Corbella i Gerard Marín), Hugo Boss (Alex Thomson i Pepe Ribes), One Planet, One Ocean & Pharmaton (Aleix Gelabert i Didac Costa), Renault Captur (Jörg Riechers i Sébastien Audigane) i Spirit of Hungatry (Nandor Fa i Conrad Colman), Cheminées Poujoulat (Bernard Stamm i Jean Le Cam), Neutrogena (Guillermo Altadill i José Muñoz) i nienazwany jeszcze IMOCA (Bruno i Willy Garcia) – informacja o sponsorze pojawi się wkrótce.

 

 

 

Tłum. Izabela Kaleta

 

Źródło: informacja prasowa media@barcelonaworldrace.org 

Komentarze