Baltic Sail Gdańsk zaprasza na otrarcie sezonu żeglarskiego!

0
287

Obchody rozpoczną się o godz. 9.00 na Targu Rybnym. Po raz kolejny Gdańsk stanie się miejscem, gdzie spotkają się żeglarze oraz miłośnicy sportów wodnych z całego kraju, a dzięki sąsiedztwu Europejskiego Dnia Morza, równeż z całej Europy. Głównym celem i założeniem  organizatorów jest zintegrowanie środowiska żeglarskiego, motorowodnego oraz stworzenie mieszkańcom Gdańska możliwości uczestniczenia w prawdziwie żeglarskim święcie.
Przez cały dzień na Targu Rybnym w Gdańsku będzie można wziąć udział w ciekawych wydarzeniach kulturalnych i sportowych. Powstanie tam miasteczko wodniackie, stanowiące centrum organizacyjne całego wydarzenia. Tam również, na scenie, przez kilka godzin będą prezentowane różnorodne inicjatywy związane z tematyką morską takie jak: Program Edukacji Morskiej w Gdańsku, Stowarzyszenie „Przełamując nie tylko fale”, Fundacja „Bezpieczni nad wodą” czy projekt Zaruski – Gdańsk Ratuje Żaglowiec. 

Każdy kto odwiedzi miasteczko na pewno znajdzie coś dla siebie, nie zabraknie też atrakcji dla starszych i młodszych wielbicieli żeglarstwa na terenie całego miasta.  W programie imprez znajdują się między innymi X Regaty Smoczych Łodzi, parady uczniów gdańskich szkół, konkursy dla najmłodszych, pokazy ratownictwa wodnego czy koncert Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Ciekawą ofertę na ten dzień przygotowało też Centralne Muzeum Morskie na Ołowiance.
Jak co roku impreza będzie niezwykłą okazją do zwiedzenia przybyłych jednostek takich jak Brabander, Zjawa IV oraz jednostek Straży Granicznej. Kulminacyjnym punktem dnia będzie parada wspaniałych jachtów i żaglowców oraz odbywające się na Motławie pokazy kurtyny wodnej w wykonaniu okrętu strażackiego.

Podczas Otwarcia Sezonu nie może zabraknąć również najważniejszej, tegorocznej gdańskiej imprezy żeglarskiej – zlotu Baltic Sail Gdańsk. Na Targu Rybnym stanie stiosko zlotu na którym będzie można zasięgnąć informacji na temat tegorocznego zlotu, zgłosić jednostkę do udziału w imprezie i zaopatrzyć się w wyjątkowe, żeglarskie gadżety. W samo południe na scenie Komandor zlotu Mateusz Kusznierewicz opowie o atrakcjach tegorocznej imprezy, będzie też można wygrać wyjątkowe zestawy nagród.

Zapraszamy do Gdańska!
Najnowsze informacje na temat zlotu będą pojawiać się na bieżąco na stronie www.balticsail.pl i na Facebook/BalticSail

Baltic Sail Gdańsk
Idea organizowania zlotów żaglowców w Gdańsku powstała wraz z oddaniem do użytku przystani jachtowej w centrum miasta. Pierwszy zlot odbył się w 1997 roku z okazji 1000-lecia Gdańska i spotkał się z dużym zainteresowaniem mieszkańców i turystów. Władze Miasta zachęcone sukcesem tego wydarzenia podjęły starania o przyjęcie w Gdańsku Regat Wielkich Żaglowców. Patronat nad imprezą obejmuje Prezydent Gdańska i, jako Komandor zlotu, Mateusz Kusznierewicz. W tym roku zlot odbędzie się po raz piętnasty, a towarzyszyć mu będą m.in. parada żaglowców na Motławie, festiwal Szanty pod Żurawiem, parada żeglarzy oraz kolejna edycja regat Nord Cup. Zapraszamy na stronę www.balticsail.pl .

Kontakt dla prasy:
Anna Karczewska
VMG PR   
anna.karczewska@vmgpr.pl
Tel: 722 500 500

 

Komentarze