Baltic Sail Gdańsk na targach Wiatr i Woda w Warszawie

0
418

Podczas tak dużego wydarzenia nie może zabraknąć stoiska zlotu Baltic Sail Gdańsk.

W tym roku, w drugi weekend lipca odbędzie się jubileuszowa, piętnasta edycja tej imprezy. Do Gdańska przypłyną piękne żaglowce z Polski i Europy, a Targ Rybny i nabrzeża Motławy wypełnią tłumy turystów. W zeszłym roku reakcje odwiedzających Gdańsk były bardzo entuzjastyczne, a rejsy żaglowcami po Zatoce Gdańskiej cieszyły się dużym zainteresowaniem. Podczas trzech dni sprzedano ponad 1500 biletów, a część rejsów była wysprzedana jeszcze przed rozpoczęciem imprezy. Tak sprawna organizacja Baltic Sail Gdańsk jest możliwa m.in. dzięki współpracy miasta z instytucjami i firmami partnerskimi.

„Traktujemy targi Wiatr i Woda jako okazję do spotkań z potencjalnymi partnerami zlotu, – mówi Kasper Orkisz, przedstawiciel organizatora Baltic Sail – ale również z ludźmi, którzy chcą odwiedzić Gdańsk w czasie naszego święta. Rozmawiamy z nimi, o tym, co chcieliby zobaczyć, jakie żaglowce spotkać i jakie atrakcje uważają za ciekawe. Kontakt z naszymi gośćmi jest dla nas bardzo ważny przy planowaniu kolejnego zlotu. W końcu robimy go przede wszystkim dla ludzi…”

W hali X niedaleko sceny zostanie ustawione stoisko Baltic Sail Gdańsk na którym przez cztery dni trwania imprezy będzie można porozmawiać z przedstawicielami organizatora, a także kupić wyjątkowe gadżety Baltic Sail Gdańsk i zasięgnąć informacji o programie tegorocznego wydarzenia. Podczas targów odbędzie się też wystawa 10 najlepszych plakatów wybranych przez jury spośród prac nadesłanych w konkursie graficznym Baltic Sail Gdańsk 2011. Publiczność odwiedzająca Wiatr i Woda będzie mogła jako pierwsza ocenić projekty młodych grafików z całej Polski. Podczas targów właściciele jednostek pływających będą mogli zgłosić swój udział w Baltic Sail Gdańsk wypełniając specjalny formularz.

W niedzielę 6 marca, na scenie odbędzie się spotkanie dotyczące lipcowych wydarzeń w Gdańsku. Będą konkursy, pokaz zdjęć z poprzednich edycji i możliwość spotkania z ciekawymi ludźmi, którzy współtworzą Baltic Sail. Spotkajmy się na targach!

Zlot Baltic Sail
Baltic Sail to międzynarodowe porozumienie podpisane przez największe miasta regionu Morza Bałtyckiego zainicjowane przez Rostok w 1991. Celem i założeniem pomysłodawców jest promowanie morskiego dziedzictwa europejskiego regionu  Morza Bałtyckiego oraz wspieranie tradycyjnej żeglugi bałtyckiej od portu do portu. Obecnie do Baltic Sail należą: Gävle, Kłajpeda, Gdańsk, Rostock, Karlskrona, Saasnitz i Świnoujście.

 

Baltic Sail Gdańsk
Idea organizowania zlotów żaglowców w Gdańsku powstała wraz z oddaniem do użytku przystani jachtowej w centrum miasta. Pierwszy zlot odbył się w 1997 roku z okazji 1000-lecia Gdańska i spotkał się z dużym zainteresowaniem mieszkańców i turystów. Władze Miasta zachęcone sukcesem tego wydarzenia podjęły starania o przyjęcie w Gdańsku Regat Wielkich Żaglowców. Patronat nad imprezą obejmuje Prezydent Gdańska i, jako Komandor zlotu, Mateusz Kusznierewicz. W tym roku zlot odbędzie się po raz piętnasty, a towarzyszyć mu będą m.in. parada żaglowców na Motławie, festiwal Szanty pod Żurawiem, parada żeglarzy oraz kolejna edycja regat Nord Cup. Zapraszamy na stronę www.balticsail.pl.

Kontakt dla prasy:
Anna Karczewska
VMG PR   
anna.karczewska@vmgpr.pl
Tel: 722 500 500

Komentarze