Baltic Sail Gdańsk – 9 tysięcy złotych na WOŚP

0
484

Jednym z dobroczyńców jest organizator zlotu żaglowców Baltic Sail Gdańsk 2011.

Miasto Gdańsk od lat czynnie wspiera działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W zeszłym roku, VIP Rejs z udziałem Mateusza Kusznierewicza osiągnął cenę ponad 3000 PLN, a zwycięzca licytacji wypłynął w piękną, kilkugodzinną przygodę na pokładzie żaglowca Baltic Beauty i kibicował Wyścigowi o Bursztynowy Puchar Neptuna, rozegranemu w ramach Baltic Sail Gdańsk 2010. Emocje podsycał komentarz „na żywo” mistrza olimpijskiego i Komandora Zlotu – Mateusza Kusznierewicza.

W tym roku miasto wystawiło dwie aukcje, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem licytujących. Obie licytacje trwały 10 dni i zakończyły się wczoraj po południu. Dzięki nim na konto WOŚP trafi blisko 9000 PLN. Okazało się, że ktoś, kto raz zasmakował żeglarstwa nie umie bez niego żyć. Oba rejsy najwyżej wylicytowała ta sama osoba, która zwyciężyła w ubiegłym roku! Gratulujemy.

Pierwszy z nich, to kolejny rejs VIP z udziałem mistrza, został on ostatecznie zlicytowany za kwotę blisko 5000 pln! W tym roku wypłynie 9 lipca i, podobnie jak w zeszłym, będzie towarzyszył wyścigowi o Bursztynowy Puchar Neptuna. W zeszłorocznej edycji Wyścigu na linii startu stanęło ponad 70  jachtów  z całej Polski, więc widok zapierał dech w piersiach widzów. Żaglowcem goszczącym rejs w tej edycji będzie replika XVIII wiecznego carskiego statku – Shtandart. To na jego pokładzie zwycięzca licytacji w towarzystwie gdańskich VIPów wypłynie na wody Zatoki Gdańskiej, aby kibicować zmaganiom żeglarzy i posłuchać komentarza „na żywo” Mateusza Kusznierewicza.

Przedmiotem drugiej aukcji była trzydniowa wyprawa pod żaglami na trasie Karlskrona – Gdańsk, która została zlicytowana za blisko 4000 PLN. W ramach wygranej licytacji zwycięzca otrzyma bilet na prom z Trójmiasta do Szwecji oraz wstęp na pokład Baltic Beauty, na którym pod opieką doświadczonej załogi przypłynie do Polski na rozpoczęcie zlotu Baltic Sail Gdańsk 2011. Relację z tej podróży będzie można przeczytać na Facebook.pl.

 

Źródło: magazynwiatr.pl

Komentarze