Baltic Sail Gdańsk 2011 – zapraszamy na pokład!

0
295

Do Gdańska po raz XV przypłyną żaglowce z historią, których gościnne pokłady przyjmą miłośników morskiej przygody z całej Polski i Europy. Na tegoroczny zlot przybędzie 16 żaglowców, między innymi: piękna replika HMS Bounty, znanego kinomaniakom z filmu „Piraci z Karaibów. Skrzynia umarlaka”, gdzie grał statek pożerany przez Krakena, ponad 30-metrowa carska fregata – Shtandart -replika flagowego okrętu zbudowanego pod osobistym nadzorem cara Piorta I w 1703 roku,  z Norwegii przypłynie historyczny, drewniany żaglowiec Anna Af Sand, jednomasztowiec zbudowany w Hardanger w połowie XIX wieku oraz, znana już gościom zlotu, Baltic Beauty. Nie zabraknie też kultowych jednostek z Polski! Swoją „prapremierę” podczas zlotu będzie miała s/y Bonawentura, która wpisała się przez ostatnie 20 lat w krajobraz Gdańska, na Targu Rybnym flagowy żaglowiec miasta – Generał Zaruski będzie zbierał datki na odbudowę, która z przyczyn technicznych przeciągnie się jeszcze o kilka miesięcy. Na jego rzecz na scenie głównej odbędzie się również aukcja do udziału w której już dziś serdecznie zapraszamy.

Jedną z największych atrakcji w czasie Zlotu będzie możliwość wypłynięcia żaglowcem w niezapomniany rejs po Zatoce Gdańskiej. Podobnie jak w poprzednich latach będzie możliwość, nie tylko wejścia na pokład wszystkich żaglowców, które przybędą do Gdańsk, ale też poznania jego załogi, wysłuchania morskich historii i zakosztowania przygody pod żaglami. Ceny rejsów pozostają takie, jak w zeszłym roku. Koszt kilkugodzinnej wyprawy pod żaglami to 30 i 45 pln za osobę. Bilety można kupić na stronie internetowej www.balticsail.pl, a także bezpośrednio podczas Zlotu w punkcie informacyjnym na Targu Rybnym.

Tradycyjnym punktem imprezy jest od lat Festiwal Szanty pod Żurawiem, na którego scenie zaprezentują się zespoły z całej Polski, które muzyką najwyższej próby będą ożywiać Targ Rybny i porywać do żeglarskich śpiewów i tańców gości Baltic Sail Gdańsk 2011. Nie można również przegapić innych, stałych już punktów zlotu: niedzielnej parady żaglowców na Motławie czy widowiskowego,  sobotniego Wyścigu o Bursztynowy Puchar Neptuna. Dla młodszych i najmłodszych w miasteczku zlotu na Targu Rybnym przez cały dzień prowadzone będą gry i animacje oraz prawdziwie pirackie harce.

Nie może Was zabraknąć w Gdańsku między 7 a 10 lipca 2011 roku! 
Najnowsze informacje na temat zlotu będą pojawiać się na bieżąco na stronie www.balticsail.pl i na Facebook/BalticSail

Baltic Sail Gdańsk

Idea organizowania zlotów żaglowców w Gdańsku powstała wraz z oddaniem do użytku przystani jachtowej w centrum miasta. Pierwszy zlot odbył się w 1997 roku z okazji 1000-lecia Gdańska i spotkał się z dużym zainteresowaniem mieszkańców i turystów. Władze Miasta zachęcone sukcesem tego wydarzenia podjęły starania o przyjęcie w Gdańsku Regat Wielkich Żaglowców. Patronat nad imprezą obejmuje Prezydent Gdańska i, jako Komandor zlotu, Mateusz Kusznierewicz. W tym roku zlot odbędzie się po raz piętnasty, a towarzyszyć mu będą m.in. parada żaglowców na Motławie, festiwal Szanty pod Żurawiem, parada żeglarzy oraz kolejna edycja regat Nord Cup. Zapraszamy na stronę www.balticsail.pl.

Kontakt dla prasy:
Anna Karczewska
VMG PR   
anna.karczewska@vmgpr.pl
Tel: 722 500 500

 

Komentarze