Bakista Cup – regaty po Zachodniopomorskim Szlaku Żeglarskim

0
453

Regaty po Zachodniopomorskim Szlaku Żeglarskim zyskały nową nazwę – Bakista Cup. Nowe informacje o regatach podaje Piotr Stelmarczyk, Pełnomocnik Zarządu SEJK „Pogoń” do spraw organizacji  Bakista Cup – Regat po Zachodniopomorskim Szlaku Żeglarskim.

Nasz znakomity żeglarz samotny Edward Zając na swoim nowym jachcie „Holly II” jako pierwszy oficjalnie zgłosił się do I Bakista Cup – Regat po Zachodniopomorskim Szlaku Żeglarskim.

Edward przepłynął samotnie około 12.000 mil morskich na swoim jachcie „Holly” długości 6,24 m. Pływał głównie  po Bałtyku, ale w roku ubiegłym wypłynął na Atlantyk, uczestnicząc w  regatach Jester Azores Challenge 2012. Aktualnie przygotowywuje się do regat Jester Challenge 2014 przez Atlantyk z Plymouth, Wielka Brytania do Newport, USA. Start 11.05.2014 r. Strona www.jesterinfo.org Na liście zgłoszeń oprócz Edwarda Zająca mamy jeszcze polskich  żeglarzy- Jacka Guzowskiego na „Eternity” i Andrzeja Kowalczyka na „Meva”. Jester Challenge 2014 to regaty dla żeglarzy samotnych prowadzone na zasadzie „Dżentelmeńskiej”: bez kontroli, bez opłat, bez komisji sędziowskiej.

Wracając do naszych regat przekazuję bardzo ważną informację – do grona organizatorów dołączyła spółka z o.o. „Horyzont” znana m.in. jako właściciel sklepu żeglarskiego Bakista. Dlatego też nastąpiła korekta nazwy regat na Bakista Cup – Regaty po Zachodniopomorskim Szlaku Żeglarskim. Pozostałe ustalenia dotyczące regat podane w zawiadomieniu nie ulegają zmianie. 

Załaczam fotografię Jacka Boneckiego – Edek Zając na „Holly” w IX Regatach Unity Line. 

Zapraszam do zgłoszeń, przy organizacji regat po raz pierwszy jest to szczególnie ważne.

Przesyłam pozdrowienia.

Piotr Stelmarczyk  

 

Zgłoszenie

Komentarze