Bacardi Cup – przerwanie regat w klasie Star

0
647

Niestety, zmagania żeglarzy w klasie Star w ramach 84 edycji Bacardi Cup zostały skrócone dzisiaj po ostrzeżeniach burzowych nadanych przez Narodową Służbę Meteorologiczną (National Weather Service).

Podczas gdy trasa obrana przez zawodników klasy Star była wysunięta bardzo w morze, inne klasy rywalizowały w dwóch kręgach znacznie bliżej brzegu, gdzie warunki atmosferyczne były znacznie lepsze, a zafalowanie mniejsze niż wczorajsze.

„Znajdujemy się na trasię frontu idącego z Orlando i mamy świadomość, że sytuacja może pogorszyć się bardzo szybko.” – potwierdził sternik Andrew Campbell (San Diego, California), po decyzji o przerwaniu regat w klasie Star. „Oczywiście bardzo wielu żeglarzy jest zawiedzionych i chce się wycofać. Ostatecznie jednak rozumiemy decyzję komitetu sędziowskiego, mającą na uwadze bezpieczeństwo całej floty jachtów, szczególnie gdy w grę wchodzą błyskawice i inne czynniki. Kolejne kilka dni w klasie Star dostarczą wielu emocji, zamierzamy w skupieniu wydostać się stąd i wypaść jak najlepiej.”

Płynąc po tym samym kursie jachty klas Melges dotarły na metę jako pierwsze, za nimi były jachty klas Viper 640 o J/24 płynące inną trasą. Flotylla jachtów została powitana południowym wiatrem o sile 15w. oraz gwałtownym spadkiem  temperatury spowodowanym przejściem frontu przez zatokę.

W klasie Melges 24 liczącej 35 jachtów, pierwsze miejsce po serii wyścigów zajął Lorenzo Bressani (Mediolan, Włochy). Alan Field (Los Angeles, California) płynący z taktykiem Stevem Huntem (San Diego) i załogantami Sarą Curran, Jeffem Reynoldsem i Erikiem Shampainem zajęli drugie miejsce , a Riccardo Simoneschi (Mediolan, Włochy) był trzeci.

W klasie Viper 640 Anglicy zajęli miejsca pierwsze i drugie – Glyn Locke (Isle of Wight), z załogantami Davidem Chapmanem I Ianem Nicholsonem, byli pierwsi spośród 17 jachtów, za nimi, jako drudzy uplasowali się Justin Scott, Peter Beardsley and Ched Proctor. Dan Tucker (Marblehead, Mass.), żeglujący z Johnem Powellem I Jasonem Hillem, zajęli miejsce trzecie.

„Niestety z powodu przechodzącego frontu mięliśmy odwołany jeden wyścig” powiedział Tucker, bardzo szczęśliwy z powodu dotarcia do Miami mimo, że podczas rejsu musiał wielokrotnie likwidować oblodzenie na swoim jachcie. „Udało nam się utrzymać dobrą szybkość podczas żeglugi z wiatrem i wykorzystać kilka sytuacji, które pozwoliły nam objąć prowadzenie w pierwszym etapie.”

W całości zdominowanej przez Amerykanów klasie ośmiu jachtów J/24 pierwsze trzy miejsca przypadły teamom z Florydy: Brian Kamilar (Miami) z załogą – Fran Bellocchio, Fabio Galarce, Mauricio Galarce and Enrique Quintero zajęli pierwsze miejsce; Patricia Walker (Vero Beach) z Richardem Jarchowem, Billem Scheuremanem, Garym Spraguem i Thomasem Wenzelem byli drudzy; a Robert Pincus (Miami) z Patricią Amaducci, Eammonem Delisserem i JB Slaterem zajęli miejsce trzecie.

Wyścigi w ramach „Bacardi Miami Sailing Week presented by EFG Bank” zostaną wznowione w piątek, 11 Marca i będą odbywały się aż do Soboty, 12 Marca.

 

Komentarze