Atlantic Puffin na Markizach!

0
789

 

Atlantic Puffin doleciał na Markizy! To prawdopodobnie pierwszy maskonur na Polinezji Francuskiej, a na pewno pierwszy Maxus na tych wodach 🙂 O 1930 UTC Szymon zakotwiczył w zatoce przy Atuona – największym mieście na wyspie Hiva Oa.

„Kotwicowisko jest ciasne i wejście nie było łatwe. Pomógł mi Ivo – żeglarz, który zobaczył jak walczę wpływając na żaglach. Wskoczył do swojego pontonu i podpłynął z pomocą. Stanąłem na dwóch kotwicach – to patent, który już przetestowałem na poprzednich postjach. Zrobiłem jako taki klar na jachcie i poszedłem załatwić formalności. Odprawa była przyjemna i przebiegła bez problemów. Trzeba tylko pójść na pocztę i samodzielnie wysłać dokumenty do urzędu na Tahiti – trzeba przyznać – mają tu zaufanie do ludzi 🙂 „ – mówił wczoraj Szymon w krótkiej rozmowie telefonicznej.

Dziś kolejna część porządków. Trzeba zrobić przegląd jedzenia, wielkie pranie, na spokojnie wejść na maszt i skontrolować takielunek. Ale priorytetem jest dostęp do internetu, aby wysłać zdjęcia i zapiski w tego 48 dniowego etapu. 

 

www.zewoceanu.pl 

Komentarze