Agnieszka Skrzypulec Sportowcem Roku 2016!!!

0
352

Nasza Aga – Agnieszka Skrzypulec – została wybrana najlepszym sportowcem Ziemi Szczecińskiej w 63. plebiscycie sportowym „Kuriera Szczecińskiego”. Brawo Agnieszka!!

Zawodniczka SEJK Pogoni Szczecin przed rokiem uplasowała się na czwartej pozycji, w obecnym była już pierwsza, nawiązując do wspaniałych tradycji sprzed 40 laty, kiedy również żeglarz – Kazimierz Kuba Jaworski, wybrany został najlepszym sportowcem w plebiscycie „Kuriera”. Agnieszka w najważniejszej sportowej imprezie roku 2016 – w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro –  zajęła w parze z Irminą Mrózek-Gliszczyńską 10. miejsce w klasie 470. Razem odnosiły w tym roku również inne ważne sukcesy w swojej klasie, w tym m.in. piąte miejsce w Mistrzostwach Świata w San Isidoro w Argentynie (najlepsza lokata polskiej załogi kobiecej w historii tej konkurencji), drugie miejsce w wyścigu medalowym i końcowy triumf w regatach Pucharu Europy o Trofeum Księżniczki Zofii na Majorce, a także Mistrzostwo Polski, i inne. To był najlepszy sezon i największe sukcesy naszej Agnieszki, która reprezentowała już Polskę także podczas IO Londyn 2012

Oprócz Agnieszki w gronie najlepszych sportowców szczecińskich – na 7. pozycji – znalazł się jeszcze jeden nasz olimpijczyk i żeglarz  SEJK Pogoń – Kacper Ziemiński. Kacper także od lat jest w krajowej i światowej czołówce – w klasie Laser, a  podczas IO 2016 uplasował się na 18. pozycji, oraz o jedną pozycję wyżej podczas Mistrzostw Świata. Z powodzeniem startował też w prestiżowych zawodach Pucharu Świata we francuskim Hyeres. Serdecznie gratulujemy naszym najlepszym żeglarzom sportowym!!!   (WS)

Więcej szczegółów plebiscytu i pełna lista laureatów – zawodników i trenerów, na stronie „Kuriera Szczecińskiego”, Szczecińskiego dn. 19.12.2016.