84 dni 5 godzin 50 minut 25 sekund – Cheminees Poujoulat właśnie okrążył świat!

0
705

 

Na finiszu, 84 dni począwszy od startu, który miał miejsce 31 grudnia 2014 roku, doświadczony francusko-szwajcarski duet musi radzić z  prawdziwą mieszanką lekkich i porywistych podmuchów. Bernard Stamm i Jean Le Cam znajdują się raptem 15 mil mety– czyli od zwycięstwa trzeciej edycji Barcelona World Race dzieli ich 90 minut żeglowania. Obecnie jacht porusza się z prędkością 8-14 węzłów.

 

 

Tymczasem Neutrogena, jak dotąd drugi w rankingu jacht, płynie w kierunku marokańskiego wybrzeża pod wiatr, który wieje z kierunku północno-wschodniego. Neutrogena porusza się z prędkością 10 węzłów, mając przewagę prawie 300 mil nad GAES Centros Auditivos.

Guillermo Altadill i  Jose Munoz powinna minąć Gibraltar 27 marca br.

 

One Planet One Ocean/ Pharmaton jest na czwartym miejscu, a We Are Water na piątym. Oba jachty płyną niemal równolegle.

Chociaż We Are Water płynie nieco szybciej, niż jego najbliższy rywal, to jednak One Planet One Ocean/ Pharmaton ma przewagę 86 mil.

 

Renault Captur mija Recife na brazylijskim wybrzeżu, kontynuując wspinaczkę po południowym Atlantyku. Jörg Riechers i Sébastien Audigane mają teraz wiatr południowo-wschodni wiatr i w ciągu 24-48 godzin powinni  wejść do strefy konwergencji.

 

Spirit of Hungary póki co jest w strefie, w której siła wiatru waha się między 15 a 20 węzłów. Za to w najbliższych dniach trafi na obszar bardzo lekkiej bryzy.

 

 

Prawdopodobna klasyfikacja końcowa (na dzień 25 marca 2015 r.):

1 Cheminées Poujoulat

2 Neutrogena

3 GAES Centros Auditivos

4 One Planet One Ocean / Pharmaton

5 We Are Water

6 Renault Captur

7 Spirit of Hungary

8 Hugo Boss – zrezygnował z dalszego udziału w wyścigu

 

 

 

Tłum. i oprac. Izabela Kaleta

 

Źródła: www.barcelonaworldrace.org i informacja prasowa z news@barcelonaworldrace.org

 

Komentarze