7 sezon Polish Match Tour startuje w Szczecinie!

0
515

W dniach 14-16 czerwca zostaną rozegrane regaty D.A.D Polish Grand Prix e w ramach cyklu Polish Match Tour. Baza regat zlokalizowana będzie w Marina’Club ul. Przestrzenna 7 nad jeziorem Dąbie, które będzie akwenem wyścigów. Zawody zostaną rozegrane na nowej flocie 6 jachtów TOM28.

W regatach otwierających siódmy sezon w historii Polish Match Tour weźmie udział 12 załóg z Polski, Niemiec, Australii, Danii i Szwecji. Na starcie stawi się cała krajowa czołówka dla której jest to początek sezonu w Polsce i okres bezpośrednich przygotowań do Mistrzostw Polski.

„Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że udało się zrealizować nasze bardzo ambitne plany. Wymiana floty jachtów z wysłużonych Skippi650 na prestiżowe i znane na świecie TOM28 – to duża inwestycja ale też ogromna szansa dla naszych zawodników na opływanie się na jachtach klasy światowej używanych w regatach najwyższej rangi czyli World Match Tour. No i drugi sukces to fakt, że udało się zebrać budżet na organizację 4 imprez w ty

Nowe jachty będą na pewno faworyzować doświadczone załogi. W roli faworytów na pewno wystąpią oba czołowe polskie zespoły Przemka Tarnackiego i Marka Stańczyka. W walce o czołowe miejsca na pewno będą się liczyć Australijczycy (David Chapman), Szwedzi (Victor Ogeman) oraz Polacy: Rafał Sawicki z Gdyni i Patryk Zbroja ze Szczecina dla którego znajomość lokalnego akwenu na pewno będzie atutem.

 

Regaty potrwają trzy dni (piątek-niedziela), oficjalne treningi odbędą się w czwartek.

Pełna lista startowa zostanie opublikowana w czwartek 13 czerwca.

Przebieg regat i wyniki na żywo będzie można śledzić na stronie www.polishmatch.pl

 

Regaty organizowane są przez MT Partners przy współpracy Klubu Żeglarskiego Maszoperia i Miasta Szczecin. Partnerami regat jest firma D.A.D – BrandYourTeam.pl oraz Marina’Club w Szczecinie.

Polish Match Tour (PMT) to pierwszy i jedyny w historii polskiego żeglarstwa cykl regat meczowych rozgrywany od 2007 roku. W sezonie 2013 cykl składa się 5 imprez, rozgrywanych na akwenach województwa zachodniopomorskiego w Szczecinie, Wolinie i Nowym Warpnie. Bazą regat jest przystań Marina Club w Szczecinie. Regaty  zaliczane są do rankingu Pucharu Świata ISAF. W 2013 r. rozgrywana będzie siódma edycja cyklu.

Sponsorzy cyklu: Subaru Import Polska, D.A.D Sportswear, Marina Club w Szczecinie.

Partnerzy cyklu: żaglownia Apollo Sails, Miasto Wolin, Miasto Szczecin,  Miasto Nowe Warpno, Targi Wiatr i Woda, Magazyn Żagle i portal zagle.com.pl oraz Onet.pl

 

Organizatorem cyklu jest firma MT Partners przy współpracy z Polskim Związkiem Żeglarskim.

PMT jest patronem merytorycznym Klasy Omega w jej nowym projekcie Omega Match Cup.

PMT jest patronem zespołu żeglarskiego Polish Match Team składającego się z 3 czołowych załóg z różnych rejonów Polski: Sawicki Racing (Gdynia) Zbroja Yacht Racin

ięcej informacji na oficjalnej stronie www.polishmatch.pl oraz na profilu facebook www.facebook.com/polishmatchtour

 

Komentarze