60 Sunreef Power – Nowy jacht motorowy

0
297

Jacht motorowy 60 Sunreef Power jest drugim modelem z gamy Sunreef Power, przeznaczonym do realizacji.  Model został stworzony dla klientów poszukujących tych samych zalet, za które ceniony jest 70 Sunreef Power (przestrzeń, wysokie osiągi, wykończenie na miarę, etc) przy nieco węższym pokładzie. Szerokość jachtu będzie wynosić  jedynie 8,5 metra, co umożliwi mu dokowanie w zatłoczonych marinach na morzu Śródziemnym.

Katamaran motorowy to doskonała alternatywa dla tradycyjnego jachtu motorowego dzięki niższemu zużyciu paliwa, dużej i wygodnej przestrzeni życiowej, intymności dla właściciela i gości, wykończeniu wnętrz na miarę oraz stabilności.

Pierwsza jednostka 60 Sunreef Power zamówiona została przez klienta z Francji. Rozmieszczenie wnętrz wykonane będzie w wersji semi-owner, co oznacza, że w przedniej części nadbudówki będą się mieścić dwie kabiny dla gości. Lewy kadłub posiada dwie podwójne kabiny podczas gdy w prawym mieści się jedna kabina z łożem małżeńskim, a druga z łóżkiem piętrowym dla załogi. Wszystkie kabiny posiadają prywatne łazienki oraz liczne schowki i pełnowymiarowe szafy. Główny pokład zawiera kuchnię i jadalnię, a na półpiętrze mezzaninie mieści się wewnętrzna sterówka i wygodna strefa lounge.  Pokład ten prowadzi do kabin ulokowanych na przedzie oraz na flybridge.  Przestrzenny pokład słoneczny jest wspaniałym miejscem do częstego przebywania i cieszenia się piękną pogodą. Posiada zewnętrzną sterówkę, bar, stół jadalny z kanapami oraz potężne materace do opalania. Na tym pokładzie jest również miejsce na Jacuzzi jeśli klient zdecyduje się na tę opcję.

Forma do infuzji kompozytowej jest już ukończona. Formy kadłubów oraz łącznika (pokład) zbudowane zostały w stoczni Sunreef Yachts, podczas gdy nadbudówka i flybridge zostały wykonane przez komputerowo sterowaną maszynę do wycinania form, CNC, w holenderskiej firmie Nedcam.  W chwili obecnej, kadłuby i pokład zostały już poddane infuzji próżniowej kompozytem złożonym z włókna szklanego, rdzenia z drewna balsa i żywicy winylestrowej. Kolejnym krokiem będzie wstawienie grodzi oraz infuzja flybridge przewidziana na połowę grudnia.
 
Pierwsza jednostka tego modelu zostanie zwodowana pod koniec maja 2012.

Atuty jachtu:
Materiał konstrukcyjny: Zaawansowany kompozyt
Zasięg: 4000 mil morskich
Prędkość przelotowa: 20 węzłów
Prędkość maksymalna: 25 węzłów
Przestrzeń życiowa: 118 m2
Pasażerowie: 8-10
Cena wyjściowa: 1 500 000 euro
Projekt wnętrz na miarę: Sunreef Design Team
Możliwość dowolnego rozmieszczenia wnętrz: kuchnia na głównym pokładzie/ w pływaku, wersja armatorska, semi-owner, czarter

Specyfikacja:
Długość: 18,9 m
Szerokość: 8,5 m
Wyporność: 30 T
Zanurzenie : 1,20 m
Silniki: od 2 x 370HP do 2 x 800 HP (Pierwsza jednostka posiada 2 x 800 HP MAN)
Zbiorniki paliwa: 2 x 3000 L
Zbiorniki wody: 2 x 390L

Kontakt:
Ewa Stachurska
PR Sunreef Yachts
ewa@sunreef-yachts.com
+ 48 601 315 206
WWW.sunreef-yachts.com

Komentarze