3 w 1, czyli weekendowe spotkanie dla hobbystów!

0
574

Wielka pasja, wspaniała przygoda i niezapomniane emocje towarzyszyć będą wszystkim miłośnikom aktywnego spędzania wolnego czasu, którzy w dniach 7-8 lutego dołączą do grona entuzjastów myślistwa, żeglarstwa i wędkarstwa. Weekend pełen atrakcji to kolejna propozycja Międzynarodowych Targów Poznańskich, które poza największymi w Europie Targami Wędkarskimi RYBOMANIA przygotowały dla zwiedzających dwie nowe imprezy – Targi Myślistwa i Strzelectwa KNIEJE oraz Targi Sprzętu Pływającego i Sportów Wodnych BOATEX

 

Blisko 300 wystawców, 25 000 mkw. powierzchni wystawienniczej i ponad 30 000 zwiedzających – tak w dużym skrócie przedstawić można kolejny rodzinny weekend targowy, dedykowany hobbystom pasjonującym się wędkarstwem, myślistwem oraz żeglarstwem. A wszystko to w jednym miejscu i czasie w Pawilonach 4, 5, 5a i 5g na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w dniach 7-8 lutego 2015 r.

 

 

Dobrze znana RYBOMANIA

Rybomaniacy z całej Polski dobrze wiedzą, że sezon wędkarski rozpoczyna się właśnie w Poznaniu. – To właśnie u nas zaopatrzyć można się w najnowsze gadżety wędkarskie, poznać trenty na kolejny rok i uczcić z przyjaciółmi nadchodzący sezon – wyjaśnia Piotr Kamiński, dyrektor projektu. – O Targach RYBOMANIA już dziś śmiało mogę powiedzieć, że stanowią największą imprezę wędkarską w Europie, skupiając nie tylko największe międzynarodowe brandy, ale również najznamienitsze gwiazdy wędkarskiego świata – dodaje.

 

Wśród bohaterów najrozmaitszych odmian wędkarstwa spotkać będzie można m.in. mistrzów świata największych zawodów karpiowych – Andrzeja Walczaka, Krzysztofa Charmuszko oraz Gabriela Starca, a także Rossa Honeya – organizatora World Carp Classic, czyli największych na świecie zawodów karpiowych a ponadto Steve’a Briggsa, który opowie o swoich węrkarskich przygodach w Polsce. Będą też znany i lubiany youtuber Lucio, dobrze znany Michał ‘Majki’ Pindelski i Radosław Witólski. Łącznie na scenie o swoich doświadczeniach i sprawdzonych metodach opowie ponad 25 wędkarzy z całego świata.

 

Wśród wydarzeń towarzyszących, wobec których nie będzie można przejść obojętnie, znajdą się m.in. III Otwarty Festiwal Filmów Wędkarskich i Halowy Rzutowy Puchar Europy oraz debaty i panele dyskusyjne z udziałem branżowych ikon.

 

 

 

Więcej szczegółów na temat Targów Wędkarskich RYBOMANIA znaleźć można na: www.rybomania.com.pl

 

Debiutujące KNIEJE

Targi Myślistwa i Strzelectwa KNIEJE to sprawdzona formuła święta branży skierowanego do szerokiej publiczności.  – Naszym celem jest z jednej strony stworzenie miejsca, gdzie myśliwi będą mogli poczuć się jak u siebie, a z drugiej promowanie kultury łowieckiej również wśród osób, które jeszcze nie rozpoczęły swej przygody z bronią, lasem i dziką zwierzyną – wyjaśnia Piotr Kamiński.

 

Poznańskie Targi Myślistwa i Strzelectwa KNIEJE to nowy rozdział wspaniałej historii opowiadającej o miłości do lasu, aktywnym spędzaniu wolnego czasu i tradycji, o której nie pozwolimy zapomnieć! Dlatego też poza ekspozycjami wystawców przygotowany został niezwykle bogaty program wydarzeń towarzyszących mających na celu promowanie kultury łowieckiej i edukowanie zwiedzających w tym zakresie.

 

Zwiedzający będą mogli podziwiać najpiękniejsze psy myśliwskie, które właśnie na Targach KNIEJE zawalczą o tytuł Miss i Mistera. Na scenie nie zabraknie również pokazów kulinarnych z dziczyzną w roli głównej. W świat łowieckiej tradycji wprowadzi nas zespół trębaczy Venator. Biorąc udział w konkursie wiedzy myśliwskiej, zwiedzający poszerzą swoja wiedzą ale i wygrają sympatyczne nagrody. Wśród dodatkowych atrakcji znajdą się również widowiskowe pokazy wabienia jeleni, przyjemne dla oka pokazy mody myśliwskiej oraz debaty na temat kultury i tradycji łowieckiej.

 

Harmonogram wydarzeń wraz z listą wystawców znaleźć można na stronie internetowej: www.knieje.pl

 

Powracający BOATEX

Targi Sprzętu Pływającego i Sportów Wodnych  to powrót tematyki żeglarskiej do Poznania. Już pierwsza edycja zapowiada się interesująco, głównie dzięki wystawcom i łodziom oraz sprzętowi, jaki zaprezentują. W gronie firm z asortymentem żeglarskich znajdą się m.in. Power Boats oraz A.M.S Boats. Nie zabraknie również firmy Delphia, która zaprezentuje zwinny jacht regatowy sprawdzony przez mistrzów – Delphia 24.

Ciekawie zapowiada się również stoisko firm Viking i Dreamliner, gdzie odbędzie się prawdziwe wodowanie, ponieważ niewielkich rozmiarów jednostki pływające zaprezentowane zostaną w basenie o powierzchni ponad 40 mkw.

Swój udział w targach potwierdził również Wielkopolski Okręgowy Związek Żeglarski, za sprawą którego na BOATEXIE nie zabraknie klas sportowych, w tym Nautica 450, Finn oraz 29er,

a o bezpieczeństwie na wodzie opowiedzą przedstawiciele Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Wielkopolski, prezentując jednocześnie dwie łodzie– policyjną i strażacką.

 

Na Targach BOATEX nie może zabraknąć również praktycznych warsztatów, które uprzyjemnią zwiedzającym spędzony z nami czas – mówi Piotr Kamiński. – Nie o wszystkich chciałbym już dziś mówić, zdradzę jednak, że to właśnie u nas będzie można posiąść wiedzę w temacie amatorskiej budowy łodzi, detali konstrukcyjnych oraz technik wykonywania pracy na poszczególnych jej etapach – wyjaśnia.

 

Niewykluczone, że na scenie Targów BOATEX wybrzmią dźwięki muzyki szantowej, porozmawiamy o nawigacji i elektronice żeglarskiej oraz przygotujemy dodatkowe atrakcje dla dzieci. Nasi wystawcy bardzo aktywnie włączają się w program wydarzeń, dlatego nie mam wątpliwości, że wspólnymi siłami spełnimy oczekiwania zwiedzających – pointuje Piotr Kamiński.

 

Aby zaplanować swój pobyt na Targach BOATEX warto odwiedzić stronę: www.boatex.pl

 

Pasja – emocje – przygoda

Dwa weekendowe dni od 7 do 8 lutego 2015 r. spędzone z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi to doskonała okazja na rodzinną rozrywkę, która nie tylko urozmaici spędzony wspólnie czas, ale również zachęci do aktywności fizycznej. Cena biletu jednorazowego wstępu wynosi 15 zł od osoby, a ekspozycja otwarta będzie w sobotę (07.02.) od 10:00 do 18:00 oraz w niedzielę (08.02.) od 10:00 do 17:00

Przypominamy!

Pierwszy dzień targów, 6 lutego 2015 r. to tzw. VIP Day, w którym udział biorą głównie przedstawiciele biznesu, reprezentanci instytucji oraz goście specjalni zarządu MTP. Tego dnia w komfortowych warunkach swoja pracę wykonają również dziennikarze, który będą mieli swobodny dostęp do wystawców i organizatorów. Wystarczy tylko wypełnić formularz akredytacyjny dostępny pod linkiem:

http://www.mtp.pl/all/pl/prasa/akredytacje/formularz_akredytacji/

Komentarze