2013 najlepszym rokiem dla Sunreef Yachts

0
716

W mijającym roku stocznia Sunreef Yachts umocniła pozycję światowego lidera w dziedzinie projektowania i konstrukcji luksusowych katamaranów na zamówienie. Pracowity i ekscytujący dla całego zespołu Sunreef Yachts rok 2013 jest najlepszym w historii 11 lat działalności firmy. W ciągu ostatnich 12 miesięcy stocznia przekazała klientom 11 luksusowych katamaranów, w tym 2 premierowe modele jachtów żaglowych – Sunreef 80 Carbon Line oraz Sunreef 60 LOFT, zaprezentowała 3 nowatorskie koncepty super jachtów, jak również otworzyła 2 biura sprzedaży w Szanghaju w Chinach i w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Obecnie w produkcji jest aż 6 jednostek. Pomimo ogólnego spowolnienia gospodarczego po kryzysie w 2008 roku, stocznia stale udowadnia, iż obrana polityka globalnej ekspansji przynosi pozytywne efekty.

Wśród zwodowanych w 2013 roku jachtów jest 6 katamaranów motorowych – trzy jachty 60 Sunreef Power oraz trzy 70 Sunreef Power, jak również 5 katamaranów żaglowych, w tym dwa wspomniane premierowe modele.

Stocznia z siedzibą w Gdańsku, od 2009r., posiada już swój oddział w Fort Lauderdale w USA. W styczniu br., zostało otwarte lokalne biuro w Szanghaju w Chinach, a od października klienci mogą odwiedzić firmę w jej oddziale w Dubaju, ZEA. Firma prężnie rozwija swoją działalność w Europie, USA, na Bliskim Wschodzie oraz w Azji, biorąc udział w licznych prestiżowych wydarzeniach oraz targach jachtowych. Prezentowane w tym roku rewolucyjne projekty super jachtów motorowych: 90 Sunreef Power oraz 210 Power Trimaran, jak również koncept futurystycznego katamaranu żaglowego: 165 Ultimate by Sunreef, cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem odwiedzających targi gości oraz mediów.

W halach produkcyjnych na terenie byłej Stoczni Gdańskiej produkowanych jest obecnie 6 jachtów na indywidualne zamówienie klientów z całego świata. Już na początku 2014 roku, stocznia przekaże właścicielowi z Bliskiego Wschodu super katamaran żaglowy Sunreef 82 Double Deck. Na najbliższe miesiące planowana jest dostawa modelu 60 Sunreef Power oraz dwóch jachtów żaglowych: Sunreef 58 oraz Sunreef 60 LOFT. Co istotne, po udanym sezonie targowym zostały podpisane 2 nowe kontrakty na 70 Sunreef Power oraz Sunreef 60 LOFT.

Bardzo owocny i pełen sukcesów rok 2013, umacnia pozycję marki Sunreef Yachts na międzynarodowym rynku i jest dowodem na to, iż koncept katamaranu to kategoria o ugruntowanej już pozycji wśród luksusowych jachtów oraz super jachtów.

Źródło: http://www.sunreef-yachts.com

Komentarze