11 edycja Volvo Ocean Race zakończona – Groupama triumfuje

0
181

W dniu wczorajszym zakończyła się 11 edycja Volvo Ocean Race. Przez prawie 9 miesięcy 6 załóg ścigało się w najbardziej wymagających regatach dookoła świata. Wczorajszy In-Port Race w Galway zakończył zmagania. Przedstawiamy wyniki końcowe oraz listę zwycięzców w poszczególnych etapach oraz innych nagród przyznawanych podczas regat.

Wyniki końcowe:

1. Groupama sailing team – 253 punktów

2. CAMPER with Emirates Team New Zealand – 231 punktów

3. PUMA Ocean Racing powered by BERG – 226 punktów

4. Team Telefónica – 213 punktów

5. Abu Dhabi Ocean Racing – 131 punktów

6. Team Sanya – 51 punktów

Wyniki końcowe serii In-Port Races:

1. PUMA Ocean Racing powered by BERG 45 punktów

2. CAMPER with Emirates Team New Zealand 44 punktów

3. Groupama sailing team 41 punktów

4. Abu Dhabi Ocean Racing 37 punktów

5. Team Telefónica 27 punktów

6. Team Sanya 16 punktów

Wyniki poszczególnych etapów:

Etap 1

1.Telefónica

2. CAMPER with Emirates Team New Zealand

3. Groupama sailing team

Etap 2

1. Telefónica

2. CAMPER with Emirates Team New Zealand

3. PUMA Ocean Racing powered by BERG

Etap 3

1. Telefónica

2. Groupama sailing team

3. CAMPER with Emirates Team New Zealand

Etap 4

1. Groupama sailing team

2. PUMA Ocean Racing powered by BERG

3. Team Telefónica

Etap 5

1. PUMA Ocean Racing powered by BERG

2. Team Telefónica

3. Groupama sailing team

Etap 6

1. PUMA Ocean Racing powered by BERG

2. CAMPER with Emirates Team New Zealand

3. Groupama sailing team

Etap 7

1. Abu Dhabi Ocean Racing

2. Groupama sailing team

3. PUMA Ocean Racing powered by BERG

Etap 8

1. Groupama sailing team

2. CAMPER with Emirates Team New Zealand

3. PUMA Ocean Racing powered by BERG

Etap 9

1. CAMPER with Emirates Team New Zealand

2. Groupama sailing team

3. PUMA Ocean Racing powered by BERG

 

Seria In-Port Races

Iberdrola In-Port Race, Alicante

1. Abu Dhabi Ocean Racing

2. PUMA Ocean Racing powered by BERG

3. CAMPER z Emirates Team New Zealand

 

V&A Waterfront In-Port Race, Cape Town

1. Team Telefónica

2. CAMPER z Emirates Team New Zealand

3. PUMA Ocean Racing powered by BERG

 

Etihad Airways In-Port Race, Abu Dhabi

1. Abu Dhabi Ocean Racing

2. Groupama sailing team

3. CAMPER z Emirates Team New Zealand

 

Sanya Haitang Bay In-Port Race, Sanya

1. Team Telefónica

2. PUMA Ocean Racing powered by BERG

3. Abu Dhabi Ocean Racing

 

Auckland In-Port Race

1. CAMPER z Emirates Team New Zealand

2. PUMA Ocean Racing powered by BERG

3. Groupama sailing team

 

DHL In-Port Race Itajai

1. Groupama sailing team

2. CAMPER z Emirates Team New Zealand

3. PUMA Ocean Racing powered by BERG

 

PORTMIAMI In-Port Race, Miami

1. Abu Dhabi Ocean Racing

2. Groupama sailing team

3. PUMA Ocean Racing powered by BERG

 

Oerias In-Port Race, Lisbon

1. Groupama sailing team

2. PUMA Ocean Racing powered by BERG

3. CAMPER z Emirates Team New Zealand

 

Bretagne In-Port Race, Lorient

1. Groupama sailing team

2. CAMPER with Emirates Team New Zealand

3. PUMA Ocean Racing powered by BERG

 

Discover Ireland In-Port Race, Galway

1. PUMA Ocean Racing powered by BERG

2. CAMPER z Emirates Team New Zealand

3. Team Telefónica

 

IWC Speed Record Challenge (nagroda dla załogi, która przepłynie największy dystans w ciągu 24 godzin)

Etap 1: CAMPER z Emirates Team New Zealand – 553 nm

Etap 2: Groupama sailing team – 478nm

Etap 3: PUMA Ocean Racing powered by BERG – 358nm

Etap 4: PUMA Ocean Racing powered by BERG – 528nm

Etap 5: CAMPER z Emirates Team New Zealand – 528nm

Etap 6: PUMA Ocean Racing powered by BERG – 511nm

Etap 7: Groupama sailing team – 538nm

Etap 8: CAMPER z Emirates Team New Zealand – 566nm

Etap 9: PUMA Ocean Racing powered by BERG – 390nm

 

Inmarsat Media Crew Member Award – nagroda medialna dla członków załóg

Etap 1: Hamish Hooper, CAMPER with Emirates Team New Zealand

Etap 2: Yann Riou, Groupama sailing team

Etap 3: Yann Riou, Groupama sailing team

Etap 4: Amory Ross, PUMA Ocean Racing powered by BERG

Etap 5: Hamish Hooper, CAMPER with Emirates Team New Zealand

Etap 6: Amory Ross, PUMA Ocean Racing powered by BERG

Etap 7: Nick Dana, Abu Dhabi Ocean Racing

Etap 8: Hamish Hooper, CAMPER with Emirates Team New Zealand

Etap 9: Yann Riou, Groupama sailing team

 

źródło: www.volvooceanrace.com

Komentarze