10 dni do Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta

0
562

 

27 maja rozpocznie się czwarta edycja regat, które co roku gromadzą w Trójmieście liczne grono żeglarzy z całej Polski. Wydarzenie potrwa do 29 maja, a dla załóg przygotowano program wypełniony atrakcjami.

 

Na liście uczestników jest już prawie pięćdziesiąt jednostek, a zapisy prowadzone są do samego końca. Chętni mogą zgłaszać się za pośrednictwem strony internetowej www.zeglarskipuchartrojmiasta.pl bądź w Biurze Regat, które w dniach 26-27 maja zlokalizowane będzie w Pawilonie Informacyjnym Granaria Development Gdańsk, na Wyspie Spichrzów.

W trakcie Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta 2016 załogi rywalizować będą w klasach: ORC, KWR, OPEN (jachty do 9 metrów, jachty powyżej 9 do 11 metrów, jachty powyżej 11 metrów, wielokadłubowce powyżej 6 metrów). Dodatkowo na starcie pojawi się także klasa ENERGA DIAMANT 3000 – jednostek znanych z regat Energa Sopot Match Race.

 

 

Organizatorzy przykładają bardzo dużą wagę do jakości sportowej rywalizacji. We współpracy
z żaglownią North Sails przygotowują cykl szkoleniowy dla załóg. Ponadto 27 maja, bezpośrednio przed pierwszym wyścigiem odbędą wyścigi próbne w okolicy molo w Brzeźnie. Planujemy trenować procedurę startową, aby załogi mogły przećwiczyć manewry wykonywane w trakcie zbliżającego się czasu do startu i nauczyć się prawidłowo oceniać odległość do linii startu – mówi Adam Jankowski, sędzia główny regat.

 

O prawidłowy pomiar czasu zadba firma TAG Heuer, oficjalnym zegarkiem regat został model
z kolekcji Aquaracer, jednoznacznie kojarzącej się ze zmaganiami żeglarzy w stylu #DontCrackUnderPressure. Co więcej firma TAG Heuer przygotowała specjalną nagrodę dla zwycięzcy regat – zegarek TAG Heuer Aquaracer 300M Calibre 5 o rynkowej wartości 7 860 zł!

 

Dodatkowa nagroda czeka także na najszybszą Delphię. To inicjatywa partnera regat – stoczni jachtowej Delphia Yachts. Bardzo cieszy mnie udział naszych jednostek w coraz większej liczbie wydarzeń. Zawodnicy pływający naszymi Delphiami biorą udział nie tylko w Żeglarskim Pucharze Trójmiasta, lecz także w Bitwie o Gotland – Delphia Challenge. W Trójmieście kilka razy w roku odbywają również regaty na Delphia 24 OD (należą do cyklu imprez Stowarzyszenia Regatowego Delphia 24) – mówi Wojciech Kot, współwłaściciel Delphia Yachts.

 

Z pewnością wszyscy uczestnicy regat będą zadowoleni z kontynuacji tradycji – beczki rumu ufundowanej przez patrona medialnego portal Trojmiasto.pl, która trafi w ręce jednej z załóg. Na razie zasady konkursu owiane są tajemnicą, ale w tej rywalizacji, jak co roku wyniki wyścigów na wodzie nie będą miały żadnego znaczenia.

Komentarze