RS35 VHF/AIS Radio

0
1530

Simrad Yachting przedstawił nowy pulpit UKF na METS w Amsterdamie, ale RS35 to znacznie więcej niż w radio VHF.

Posiada wbudowany odbiornik AIS i jest dostępny z zestawem bezprzewodowych słuchawek, a oba urządzenia są zaprojektowane w wytrzymałej, wodoodpornej obudowie i łatwo rozpoznawalnym designie Simrad Yachting.

Simrad RS35 należy do klasy D wśród UKF z DSC (przyciskiem awaryjnym), posiada wbudowany dwukanałowy odbiornik AIS. AIS to Automatyczny System Identyfikacji, który odbiera informacje otrzymane na paśmie VHF. Za pomocą numeru MMSI lub nazwy łodzi, można śledzić ruch jednostek, które posiadają nadajnik AIS na pokładzie. AIS jest szczególnie ważny podczas ruchu w zatłoczonych akwenach.

RS35 ma NMEA2000 dla łatwej integracji z istniejącymi systemami. Opcja „Plug-and-play” daje wiele przydatnych korzyści, takich jak możliwość zobaczenia innego statku, wezwanie pomocy dzięki DSC na ploterze Simrad NSS lub odbiór ważnych informacji przez GPS.

RS35 VHF/AIS posiada dedykowane menu i przyciski wyboru kanałów, osobne przyciski głośności i blokady szumów, DSC oraz ergonomicznie zaprojektowany mikrofon z wbudowanym głośnikiem. W standardzie są również funkcje, takie jak dual i tri-watch, badanie położenia i grupowanie numerów. Z opcją „Śledź przyjaciela” można również śledzić trzech wybranych znajomych na wyświetlaczu plotera, jeśli tylko są podłączeni do systemu. Dodatkowo RS35 posiada 22 watowe wyjście audio z funkcją klaksonu, i automatycznym klaksonem w warunkach mgły.  

HS35 to nazwa bezprzewodowego zestawu słuchawkowego, który może być używane z RS35, nadając systemowi dodatkowe funkcje poza standardowymi funkcjami VHF. HS35 ma zasięg 100m i może również służyć jako interkom pomiędzy dwoma zestawami HS35 lub między HS35 i bazą. Jeśli potrzebujesz mieć wolne obie ręce, możesz użyć słuchawek i zaczepu do paska.

HS35 posiada baterię, która wystarcza aż do 8 godzin oraz uchwyt bezprzewodowego ładowania, które jest możliwe dzięki wyjątkowej płytce indukcyjnej mieszczącej się w tylnej częsci urządzenia.

Produkt ma być w sprzedaży w lutym 2013, w cenie ok. 2000 zł, zestaw słuchawkowy ok. 1000zł.

Więcej informacji na stronie producenta.

 

Źródło: http://www.baatsans.no/  

Komentarze