„Optimista” w TVP 2

0
585

Telewizyjna premiera filmu dokumentalnego o małych żeglarzach.

 

czas trwania: 44 min.   

scenariusz i reżyseria: Kryspin Pluta

produkcja: DAREK DIKTI Biuro pomysłów

koprodukcja: VIDEO STUDIO GDAŃSK

współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej, Gdyński Fundusz Filmowy

 

 2 maja (w piątek), o godz. 11.05, na antenie Programu 2 Telewizji Polskiej, w ramach pasma „Rodzinne oglądanie”, odbędzie się premiera telewizyjna filmu dokumentalnego pt. „OPTIMISTA” w reżyserii Kryspina Pluty. Jest to emocjonująca, subtelna opowieść o przeżyciach 8-letniego bohatera podczas kursu żeglarskiego dla najmłodszych dzieciaków.

Mateusz rozpoczyna naukę w szkółce żeglarskiej. Wychodząc w morze na jednoosobowej łódeczce sam obsługuje żagiel i ster, sam walczy z nieokiełznanymi falami Bałtyku, a przede wszystkim – z własnym strachem. Nauka żeglarstwa to twarda szkoła charakterów. Czy Mateuszowi uda się pokonać swoje słabości i zdać swój pierwszy życiowy egzamin? 

 

„OPTIMISTA” zachwyca walorami wizualnymi (dramatyczne przeżycia na wodzie, efektowne zdjęcia z kamery GoPro), może także stanowić inspirujący materiał edukacyjny dla dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z żeglarstwem lub jakimkolwiek innym sportem. 

Film cały czas dostępny jest na płytach DVD, m.in. w sprzedaży wysyłkowej na stronach organizatora Przeglądu Filmów Żeglarskich JACHTFILM – www.jachtfilm.pl oraz w internetowych sklepach żeglarskich.

 

Zwiastun filmu jest do obejrzenia tutaj:

 

Komentarze