Kabestany elektryczne HARKEN

0
1559

Kabestany Rewind™ działają tak samo jak kabestany dwubiegowe – szybkie wybieranie na pierwszym biegu, większa siła na drugim. Obróć czerwony przełącznik żeby włączyć funkcję Rewind a będziesz mógł wybierać i luzować liny bez podchodzenia do kabestanu i odwijania z niego lin.

Standardowe kabestany elektryczne
Kabestany elektryczne Radial zapewniają żeglarzom rekreacyjnym wygodę płynącą z łatwego w instalacji systemu sterowanego przyciskiem. Konwersja manualnych kabestanów Radial na wersję elektryczną jest niezwykle prosta dzięki temu samemu układowi śrub mocujących.

Wszystkie standardowe kabestany Harken z zasilaniem (nawet te najmniejsze) napędzane są poprzez dwubiegową przekładnię kabestanu – pierwszy bieg zapewnia prędkość, drugi siłę. Silniki Harken montuje się bezpośrednio do osi napędowej kabestanu dzięki czemu kabestan poruszany jest przez własną przekładnię. Dzięki temu uzyskany został mniejszy pobór prądu z akumulatora oraz możliwe było zastosowanie mniejszych, bardziej wydajnych silników elektrycznych.

Kabestany elektryczne Radial dostępne są z silnikiem ustawionym pionowo lub poziomo.

UniPower™
Kabestany elektryczne Harken UniPower™ 900 zainstalowany na szczycie nadbudówki umożliwia stawianie żagli jednym przyciskiem. Nawet na małych jachtach można skorzystać z tego udogodnienia – UniPower posiada silnik częściowo wbudowany w korpus kabestanu, co pozwala zaoszczędzić sporo miejsca nad głową, pod pokładem.

 

 

Potrzebujesz pomocy przy szotach? Harken UniPower 900 wspaniale sprawdza się jako jednobiegowy kabestan grota lub kabestan główny na jachtach do 13 m (43′). W przeciwieństwie do typowych kabestanów z napędem jest rozwiązaniem energooszczędnym, bo nie ma strat mocy w przekładni dopasowującej.

Komentarze