„Janka Morska Księżniczka”

0
280

Zrządzeniem losu wersja polska tak zatytułowanego filmu zrealizowanego  dla „Sail Training International” w Londynie przez Bohdana Sienkiewicza ukaże się w sieci TVP Polonia po ogłoszeniu przez Prezydenta Wojciecha Szczurka na konferencji prasowej na „Darze Pomorza”, że między 15 a 18 sierpnia 2014 r. będziemy podziwiali u nas zlot wielkich żaglowców „ŻAGLE GDYNI” dla uczczenia 40- tej rocznicy pierwszej gdyńskiej OPERACJI ŻAGIEL ’74.

Janka Bielak, siostra słynnego dowódcy „Iskry” komandora Jula Czerwińskiego, która zamieszkała w Anglii po powrocie z sowieckiego łagru była  osobą jaka przyczyniła się do tego, że po zwycięstwie „Daru Pomorza ” w „Cutty Sark Tall Ships’ Races’ 72” na Morzu Północnym następne kończyły się w Gdyni, po raz pierwszy z udziałem jachtów i żaglowców zza żelaznej kurtyny. 

Emisja filmu, jaki powstał dzięki wsparciu Prezydenta Miasta Gdyni, w sieci TVP Polonia w kraju i za granicą odbędzie się 19 listopada o godz. 22.45 i 20 listopada o godz. 4.55 i 13.55 naszego czasu . Warto obejrzeć!

Komentarze