Innowacje w napędzie statków

0
1130

Eco Marine Power Co Ltd. (EMP) jest międzynarodową firmą z siedzibą w Fukuoka, w Japonii, która rozwija i wprowadza na rynek innowacyjne projekty wykorzystujące energię słoneczną, wiatrową i elektryczną w silnikach i układach napędowych. Firma współpracuje z wieloma strategicznymi partnerami, by oferować szeroką gamę rozwiązań, w tym napęd hybrydowy, energię słoneczną silniki elektryczno-słoneczne oraz wiatrowo-słoneczne dla statków, promów i innych jednostek pływających.

Eco Marine Power obecnie pracuje nad energią wiatrową oraz instalacją solarną dla oceanicznych statków morskich Aquarius MRE System . Ten innowacyjny system pozwala wykorzystywać energię wiatrową poprzez zintegrowany system żagli sztywnych ale ruchomych, w celu zmniejszenia zużycia paliwa i niższej emisji szkodliwych gazów. Sztywny żagiel lub technologia EnergySail jest unikalnym rozwiązaniem dla EMP. Panele słoneczne mogą być zamontowane do tych sztywnych żagli i / lub znajdować się w innym miejscu na statku.

Ponadto armatorzy i operatorzy będą w stanie zmniejszyć emisję CO2 z ich floty i używać Aquarius MRE System na różnych statkach i jednostkach pływających. System jest szczególnie przydatny dla tankowców, statków do przewozu ładunków oraz statków badawczych.

Aquarius MRE system jest również zaprojektowany tak, że wymaga poświęcenia niewiele uwagi od załogi statku, jest stosunkowo łatwy w instalacji i opłacalny dla przedsiębiorstw żeglugowych i armatorów. Ta nowatorska technologia pozyskiwania energii z zasobów odnawialnych pozwoli kształtować przyszłość zielonej żeglugi.

Kolejnym nowoczesnym, zielonym projektem rozwoju technologii podejmowanych przez Eco Marine Power jest Tonbo – projekt solarno-elektrycznego lub hybrydowego zasilania promu morski (HMP). Ten innowacyjny projekt wykorzystuje najnowszy moduł słoneczny, baterię litową i elektryczną technologię zarządzania energią, zmniejszając pobór paliwa i emisję szkodliwych gazów w porównaniu do innych statków lub promów o tym samym rozmiarze.

EMP pracuje również na małym solarno-elektrycznym projekcie podmiejskiego promu zwanego Medaka, badając na jak dużą skalę można wykorzystać energie odnawialne przy projektach dużych statków; a także poprzez badania nad Eko statkiem oraz nad wykorzystaniem energii odnawialnej na pokładzie Bezzałogowych Jednostek Pływających (USV s).

Copyright © Eco Marine Power Co. Ltd. (EMP)

Źródło: http://www.ecomarinepower.com/en/home

Komentarze