Dinghy Atlantic – Królik kica na Cape Verde

0
695

Po długim postoju w Las Palmas, nareszcie jestem gotowy do dalszej drogi.

Jutro rano wypływam do Midelo na Wyspach Zielonego przylądka (Cape Verde). W innym wpisie, który stworzą właśnie w drodze, opiszę Wam etap, którego brakuje – czyli co się działo od La Palmy do tutaj. Tymczasem sprawy bieżące:

– Jestem przeładowany żarciem w takim stopniu, że myśalełem nad otwarciem restauracji „King of Bongo”, ale przecież go nie wyrzucę 🙁 Król siedzi nieco nisko – na linii wodnej, która jest namalowana tak naprawdę jakieś 5 cm nad KLW… i tak wyrzucałem w ostatnich dniach sporo, ale równie wiele mnożna tu znaleźć – no a jak nie wziąć darmowych rozpuszczalników, podkładu epoksydowego, czy lin? 🙂 Najpierw będę więc jadł rzeczy ciężkie, jak mandarynki

– Poprowadziłem inaczej refy, bo udało mi się upolować w second – hand sailing shopie nakrętkę z haczykami do zakładania na nie oczek liku przedniego. Więc teraz 2 pierwsze refy są zbierane na liku wolnym linami, a na liku przednim ręcznie, a trzeci można założyć bez zdemowania z haków żadneo z poprzednich, bo jest z obu lików zbierany systemem jednej liny. Wcześniej wszystko było tak, ale problemem była ogromna plątanina wielu lin przy maszcie.

– założyłem kieszeń na fały – przyczepiłem ją na napy do czołowej ścianki szprycbudy.

– zrobiłem bambusowe wytyki do sztaksli – na końcach przylaminowałem do nich karabinki, a na maszcie przykręciłem półoczko.

– zrobiłem drewienkowe „tamy” żeby woda nie ciekła do kabiny po bagażniku środkowym i przez środkową rynienkę.

– zrobiłem sztormdeskę i jej mocowania, pomalowałem.

– zmieniłem przełączniki oświetlenia kompasu i w bagażniku centralnym na wodoodporne.

– zacząłem sklejać model Salmo 21-a w skali ok. 1/35 🙂 – przygotowanie do opracowania modelu ze sklejki. 

– porobiłem wiele zaprawek malarskich w kokpicie.

– znowu odblowowałem miecz, czyszczenie pod wodą i ruszanie nim – przydała się pomoc Benjamina.

i wiele, wiele innych rzeczy…

 

Pozycję jachtu śledzic można na stronie: http://share.findmespot.com/shared/faces/viewspots.jsp?glId=0ObqbkQ2TtHmqdiQCVAeVg1mCqgEGc0a6

Komentarze