Aplikacja RATUNEK!

0
1548

Za zgodą Jerzego Kulińskiego   www.kulinski.navsim.pl

W dzisiejszej nowomowie słowo „aplikacja” robi karierę. Słyszę to słowo co kilka minut. Jeżeli aplikacja może uratować komuś życie, to oczywiście w to wchodzę. Na razie nie mam o tym nawet zielonego pojęcia, ale PT. Komentatorzy newsów SSI zaraz wszystko Wam wyjaśnią. 
Wyczytałem, że:
– Aplikacja umożliwia automatyczne przesłanie SMS z lokalizacją osoby dzwoniącej i kontakt telefoniczny ze Służbami Ratowniczymi działającymi w Polsce, w regionach górskich, czyli GOPR i TOPR i na obszarach wodnych, czyli WOPR i MOPR. 
– Numer ratunkowy nad wodą 601 100 100 udostępniony przez operatora telefonii komórkowej Plus jest zintegrowany z aplikacją.
– Aplikacja jest dostępna na telefony komórkowe z systemem operacyjnym Android (wersja od 4.0), wyposażone w moduł GPS.
– Aplikacja jest bezpłatna dla użytkowników.
– Ściągnięcie i instalacja aplikacji jest możliwe z poziomu telefonu komórkowego poprzez wejście do Google Play, wybranie i instalację jej na telefonie.
– Do prawidłowego działania aplikacji wymagana jest umowa dotycząca danego telefonu komórkowego o świadczenie usług telekomunikacyjnych, zawarta z Operatorem Telefonii Komórkowej (umowa na abonament lub na kartę).
A teraz niespodzianka: temat wywołał i przekazał do SSI nie kto inny, a znany Wam wszystkim…. Stefan Heinrich, ksywka Funio.
Dziękuję !
Żyjcie wiecznie, nie zapominajjac o kamizelkach !
Don Jorge
Jurku,
od kilku tygodni na polskich wodach w zasięgu telefonii komórkowej działa „APLIKACJA RATUNEK”. Realizuje ją MOPR i WOPR. (W górach TOPR i GOPR). Lokalizuje miejsce wzywającego pomoc z dokładnością do 3 m! Problem w tym, że żeglarze o tym nie wiedzą! Może mógł byś mógł zamieścić w swoim poczytnym SSI stosowną informację albo ze strony www.ratunek.eu albo ze strony www MOPR, TOPR czy PZŻ (w zakładce aktualności w którą trzeba kliknąć).
Pozdrawiam.
Stefan Heinrich
 

Komentarze