Zapraszam do wspolpracy. Nic nie obiecuje ani nikogo nie namawiam. Kazdy kto jest przekonany o sukcesie jest cennym w naszej grupie. Wystarczy, ze w 2016 roku Polak doplynie do mety na polskim jachcie i to bedzie nasz SUKCES. A oto projekt:
ZADANIE
Projekt zakłada start polskiego żeglarza, na jachcie polskiej produkcji, w regatach samotnych żeglarzy dookoła świata Vendee Globe w 2016 roku. Regaty te, rozgrywane co 4 lata, gromadzą na starcie elitę samotnych żeglarzy startujących na 60 stopowych i specjalnie do tych regat zbudowanych jachtach. W 2012 roku po raz pierwszy w historii tych regat, wystartował Polak Zbigniew Gutkowski, jednak z powodu awarii osprzętu wycofał się zaraz po starcie. Ukończenie regat zapewnia zarówno żeglarzom jak i konstruktorom jachtów trwałą obecność w światowej czołówce żeglarstwa.
REALIZACJA
Start najbliższej edycji Vendee Globe przewidziany jest na początek listopada 2016 roku. Zakładamy, że wybrana polska stocznia jachtowa w pierwszej kolejności, na sezon 2014 wybuduje prototyp jachtu 30 stóp do udziału w regatach Jester Challenge 2014 /start w maju 2014/ z zastosowaniem technologii i wyposażenia przewidzianych dla jachtu 60 stóp. Pozwoli to na przetestowanie i ostateczną akceptację budowy jachtu przewidzianego do startu w Vendee Globe. Budowa tego jachtu powinna zakończyć się przed otwarciem sezonu 2015 /lub w trakcie sezonu/. Sezon 2015 i 2016 przeznaczony jest na opływanie jachtu i udział w regatach klasy IMOCA.
ZESPÓŁ
Prowadzącym projekt jest Andrzej Kowalczyk, geograf /UMCS Lublin/, dziennikarz i żeglarz. Kandydatem do startu w Vendee Globe 2016 jest Jean Jacques Kowalczyk, urodzony w 1985 roku, żeglarz z doświadczeniem oceanicznym. W dorobku ma ponad 30 tys mil samotnej żeglugi w rejsie dookoła świata. Do zespołu zaproszono żeglarzy, dziennikarzy i osoby wspierające projekt, których doświadczenie będzie pomocne w jego realizacji. Nazwiska podane będą na stronie internetowej projektu.
BUDŻET
W celu realizacji projektu, po jego wstępnej akceptacji przez wybraną Stocznię i przez Zespół prowadzący, opracowany zostanie szczegółowy plan finansowy w celu pozyskania sponsorów. Budżet i projekt zostaną zarejestrowane we Francji na podstawie prawa o stowarzyszeniach /Loi d’Association 1901/. Nie wyklucza się możliwości rejestracji projektu w Polsce, wg prawa polskiego.
SIEDZIBA
Siedzibą zespołu prowadzącego projekt jest AGDE, miasto portowe nad Morzem Śródziemnym we Francji. Region ten umożliwia praktycznie całoroczną żeglugę i kontakty z czołówką francuskich żeglarzy oceanicznych. Adres: Kowalczyk Andrzej; 57, rue de l’Amour ; 34300 AGDE; Francja. Telefon 00 33 610 308 776 e-mail: an.ko@hotmail.fr
Agde, 07 kwiecień 2013
/-/ Andrzej Kowalczyk