Avalon Extreme SitWake Academy – Szkolenia dla fanów deski na wodzie pod okiem medalisty paraolimpijskiego

0
686

 

Avalon Extreme zainaugurował cykl szkoleń dla miłośników sportów wodnych. Sitwake jest odmianą wakeboardingu przeznaczoną dla osób z niepełnosprawnością. Ta efektowna dyscyplina sportu zyskuje coraz większe grono entuzjastów, tym bardziej że pogoda sprzyja wodnym akrobacjom. Szkolenia w ramach Avalon Extreme SitWake Academy odbywają się w najpopularniejszych wake parkach na terenie całej Polski. Jednym z instruktorów jest brązowy medalista igrzysk paraolimpijskich w Pjongczangu, Igor Sikorski.

 

obraz nr 1

 

 

Ambasadorzy Avalon Extreme ruszyli w Polskę, aby zachęcać do uprawiania sitwake’a osoby z niepełnosprawnością. Poza Igorem Sikorskim, w projekt zostali zaangażowani Tomasz Biduś oraz Szymon Klimza. Uczestnicy mogą liczyć na profesjonalny sprzęt, wsparcie merytoryczne oraz zajęcia teoretyczne. Ponadto, szkolenia są nieodpłatne i przeznaczone dla wszystkich bez względu na poziom zaawansowania.

 

Będziemy szkolić w różnych miejscach Polski, także od podstaw. Latem z przyjemnością zamieniam narty na deskę, a sitwake to dobry trening przed sezonem zimowym i moja druga po nartach wielka pasja. Czerpię z niego ogromną przyjemność, tym bardziej że jest to sport bardzo efektowny, który pozwala puścić wodze fantazji. Swoim doświadczeniem i wiedzą chcę dzielić się z innymi, a nasza inicjatywa stanowi ku temu doskonałą okazję – powiedział ambasador Avalon Extreme, Igor Sikorski.

 

Zawodnicy, którzy wykażą się szczególnymi umiejętnościami, będą reprezentować team Avalon Extreme w prestiżowych imprezach – Golden Wake Tour oraz mistrzostwach Polski, które pod koniec lipca będą mieć miejsce na terenie Wake Zone Stawiki w Sosnowcu.

 

Pierwsze szkolenie Avalon Extreme SitWake Academy odbyło się 28 maja w Wake For Friends nieopodal Warszawy. Kolejne jest zaplanowane w Krakowie 8 czerwca na terenie Wake Camp. Partnerem projektu został najstarszy sklep wakeboardowy w Polsce – Wake Shop. Zwieńczeniem cyklu będzie trzecia edycja SitWake Extreme Challenge, zaplanowana na 25 sierpnia. W rywalizacji wezmą udział najlepsi w kraju zawodnicy sprawni oraz z niepełnosprawnością. Ubiegłoroczne zawody uświetnił swoją obecnością czołowy wakeboarder na świecie, Francuz Jerome Elbrycht.

 

Terminy szkoleń Avalon Extreme SitWake Academy:

 

8 czerwca – Wake Camp Kraków; Przylasek Rusiecki

15 czerwca – Wake Zone Stawiki; ul. Kresowa 1; Sosnowiec

18 czerwca – Wake Park Płock; ul. Parowa; Zalew Sobótka

3 lipca – Wakepark Lublin; ul. Żeglarska 5A

12 lipca – Wakepark Bydgoszcz; ul. Gdańska 173-175

17 lipca – Wakepark Koszalin; ul. Sybiraków

25 sierpnia – SitWake Extreme Challenge

 

Zapisy można kierować na adres kontakt@avalonextreme.pl.

 

Więcej informacji znajduje się pod linkiem:

https://www.facebook.com/events/612936069085682/

 

***

 

Avalon Extreme jest jedynym w Polsce projektem popularyzującym sporty ekstremalne zarówno wśród osób pełnosprawnych, jak i z niepełnosprawnością. Projekt jest prowadzony przez Fundację Avalon od listopada 2015 r. Ambasadorzy Avalon Extreme regularnie biorą udział w wydarzeniach sportowych, w których często rywalizują z pełnosprawnymi sportowcami. Do dyscyplin należą rugby, racing, drift, sitwake, workout oraz soaring, ale ich zakres jest sukcesywnie rozszerzany. Ambasadorami projektu są Tomasz Biduś, Adam Czeladzki, Sebastian Luty, Bartosz Ostałowski, Szymon Klimza oraz Igor Sikorski. Avalon Extreme to drużyna prawdziwych sportowców bez barier.

 

Avalon Extreme przełamuje stereotypy w postrzeganiu osób z niepełnosprawnością. Motywuje ludzi do pokonywania własnych barier i ograniczeń, stawiając przed nimi nowe wyzwania. Aktywizuje oraz wspiera wszystkich, którzy chcą przezwyciężyć własne słabości i znaleźć sposób na aktywne spędzenie czasu. Avalon Extreme kreuje wizerunek niepełnosprawnych profesjonalnych sportowców – żyjących aktywnie  i odnoszących znaczące sukcesy sportowe.

 

Więcej informacji:

http://avalonextreme.pl/

https://www.facebook.com/AvalonExtremeSports/

 

Komentarze