Aplikacja RATUNEK!

Za zgodą Jerzego Kulińskiego   www.kulinski.navsim.pl

 

W dzisiejszej nowomowie słowo "aplikacja" robi karierę. Słyszę to słowo co kilka minut. Jeżeli aplikacja może uratować komuś życie, to oczywiście w to wchodzę. Na razie nie mam o tym nawet zielonego pojęcia, ale PT. Komentatorzy newsów SSI zaraz wszystko Wam wyjaśnią. 
Wyczytałem, że:
- Aplikacja umożliwia automatyczne przesłanie SMS z lokalizacją osoby dzwoniącej i kontakt telefoniczny ze Służbami Ratowniczymi działającymi w Polsce, w regionach górskich, czyli GOPR i TOPR i na obszarach wodnych, czyli WOPR i MOPR. 
- Numer ratunkowy nad wodą 601 100 100 udostępniony przez operatora telefonii komórkowej Plus jest zintegrowany z aplikacją.
- Aplikacja jest dostępna na telefony komórkowe z systemem operacyjnym Android (wersja od 4.0), wyposażone w moduł GPS.
- Aplikacja jest bezpłatna dla użytkowników.
- Ściągnięcie i instalacja aplikacji jest możliwe z poziomu telefonu komórkowego poprzez wejście do Google Play, wybranie i instalację jej na telefonie.
- Do prawidłowego działania aplikacji wymagana jest umowa dotycząca danego telefonu komórkowego o świadczenie usług telekomunikacyjnych, zawarta z Operatorem Telefonii Komórkowej (umowa na abonament lub na kartę).
A teraz niespodzianka: temat wywołał i przekazał do SSI nie kto inny, a znany Wam wszystkim.... Stefan Heinrich, ksywka Funio.
Dziękuję !
Żyjcie wiecznie, nie zapominajjac o kamizelkach !
Don Jorge
-----------------------------------
Jurku,
od kilku tygodni na polskich wodach w zasięgu telefonii komórkowej działa "APLIKACJA RATUNEK". Realizuje ją MOPR i WOPR. (W górach TOPR i GOPR). Lokalizuje miejsce wzywającego pomoc z dokładnością do 3 m! Problem w tym, że żeglarze o tym nie wiedzą! Może mógł byś mógł zamieścić w swoim poczytnym SSI stosowną informację albo ze strony www.ratunek.eu albo ze strony www MOPR, TOPR czy PZŻ (w zakładce aktualności w którą trzeba kliknąć).
Pozdrawiam. 
Stefan Heinrich
 
Powrót

Partnerzy

Puchar Polski Jachtów Kabinowych Arek Rejs Photography Morka Jacht Film Ocean TEAM Jachtklub Elbląg Ocean Sails Tour de Fun Marynistyka Team Klimatyzacja Rumszewicz Sailing POZMiW Pod Omegą ServiolaBcn Henri Lloyd Aero Vaerft AlmaPress SailBookArnia Dansk Sejlunion SailForum WaveINN SSI Jerzy Kuliński WakeShock Biszcza Eco Marine Power PG Smoki Północy Morskie Widziadła - Elba, Korsyka, Sardynia – rejs gentelmenów Navslide Milka Jung Porty 24 Krzysztof Baranowski Oficyna Morska Baatsans.no Dinghy Atlantic ZOZŻ Sunreef Yachts Polskie Stowarzyszenie Klasy 505 Polacy Dookoła Świata Marine Insight CSB PSKite Selden Mast International Moth Studio Borlenghi Polski Klub Morski Krzysztof Baranowski SSPW BRJ Design Navicula Navinord Warmia i Mazury SOLOVELA.NET Pogodynka.pl ODYSEA Władka Wagnera Bliski Caraibic My Sailing Zew Oceanu Mazurscy Sternicy WFoil Group Karol Jabłoński
FB
Rejsy
Twitter
powrót