Żaglowce świata: Stereden Ann Esperanz

0
910

Prawdziwa angielska Dama

Grand Harbour jest pośród wielu innych zalet uważany za najpiękniejszy port na świecie. Gdzie indziej więc brygantyna zbudowana w całości z drewna tekowego miałaby znaleźć swoje miejsce? Brygantyna to rodzaj jachtu z wąskim kadłubem i dwoma masztami, na których powiewają dumnie ogromne żagle.

Stereden Ann Esperanz jest 23 metrowym jachtem, wyposażonym w jacuzzi i przestronny salon na pokładzie, z dwiema kojami dla gości na dole. Sto ton tekowego cudu wygląda dosłownie jak plan filmowy, na którym możesz poczuć się jak filmowa gwiazda. Charter zapewnia suto zastawiony bufet z najlepszej jakości obsługą, wzbudzając zazdrość każdego właściciela jachtu, oraz sunąc przez morze z nieprawdopodobną mocą wielkich żagli.

Termin „dbałość o szczegóły” nigdy nie był bardziej aktualny niż przy realizacji tego projektu. Gładkie, zamaszyste linie, absurdalne wręcz piękno najdrobniejszych szczegółów; niezwykłe włączniki światła – niemal niewidoczne, bo wykonane z teaku, acz niezapomniane, podobnie knagi, luki, drobiazgowo zwinięte liny. Nie można się oprzeć, by ich nie dotknąć, pogłaskać, zapamiętać. Elegancja i wdzięk wywierają wpływ także na załogę. Dyskretnie ale przyjaźnie, taktownie i kompetentnie – zapytaj załogę o jacht, a usłyszysz pełne troski odpowiedzi, jakby była mowa o ich dziecku.

 

Specyfikacja:

nazwa Stereden Ann Esperanz
klasa jachtu turystyczny
długość 23,20 m
szerokość 5,54 m
zanurzenie 3,67 m
całkowity tonaż 74,25 t
napęd żaglowo-motorowy
balast 10 t
materiał drewno tekowe
silnik 2 x Yanmar RCD-6LY2X1, 2 x 240 CH

 

Źródło: http://www.stereden-ann-esperanz.com/en/ 

Komentarze