„Voditelj Brodice. Podręcznik żeglowania po Adriatyku”

0
995

Mam przed sobą ostatnią już książkę autorstwa Piotra Lewandowskiego pod tytułem „Voditelj Brodice. Podręcznik żeglowania po Adriatyku”. Podręcznik przeznaczony jest dla osób chcących żeglować w Chorwacji, ale również dla tych, którzy chcą zdawać egzamin na patent wydawany przez chorwackie władze – Voditelj Brodice.

Patent Voditelj Brodice pozwala na prowadzenia prawie wszystkich dostępnych w chorwackiej ofercie czarterowej jachtów żaglowych i motorowych, i co ważne – nie występuje tu ograniczenie długości jachtu. Dodatkowo posiadając ten patent nie ma potrzeby posiadania certyfikatu radiooperatora SRC. Można zatem poruszać się po wodach chorwackich posiadając lokalne uprawnienia i niekoniecznie przechodzić cały system polskiego szkolenia żeglarskiego. Niestety są też złe strony tej sytuacji – posiadając te uprawnienia możemy żeglować tylko w Chorwacji. Jest jednak wiele osób, które właśnie ten akwen wybierają sobie do żeglowania. Bogactwo wysp, dostępność dobrze zaopatrzonych portów, przeważnie dobre warunki pogodowe to tylko niektóre czynniki sprawiające, że Chorwacja jest jednym z najczęściej odwiedzanych przez polskich żeglarzy akwenów.

„Voditelj Brodice. Podręcznik żeglowania po Adriatyku” jest jedynym na rynku podręcznikiem przygotowującym nas do zdania egzaminu skippera chorwackiego. Znajdziemy w niej m.in. lokalne przepisy, locję, znaki stosowane na chorwackich mapach, warunki meteo panujące na Adriatyku. Oczywiście jak inne Piotra publikacje i ta zawiera wersję elektroniczną podręcznika na płycie CD. Program zawiera wiele animacji, interaktywnych rysunków, dźwięków; przedstawione są przykłady manewrów.

 

Książka jest dostępna w Księgarni Morskiej.

Katarzyna Koj

Źródło: http://www.ksiegarniamorska.pl

Komentarze