Światowa premiera „Nazaré wzywa” – filmu dokumentującego wyczyny króla wielkich fal, Garretta McNamary

0
480

11 lipca, podczas 20. targów European Outdoor Fair we Friedrichshafen, odbędzie się oficjalna premiera filmu dokumentalnego „Nazaré wzywa” (Nazaré Calling). Jego temat są przygotowania do pobicia rekordu w surfowaniu na wielkich falach oraz sam moment ujarzmiania rekordowej fali przez Garretta McNamarę w pobliżu portugalskiego Nazaré.

W 2011 r. Garrett McNamara, jeden z najlepszych na świecie specjalistów od surfowania na wielkich falach, wyruszył w podróż, której celem było znalezienie największej fali, z jaką kiedykolwiek zmierzył się jakikolwiek surfem – a następnie popłynięcie na niej. Ta podróż zakończyła się 1 listopada 2011 r. w okolicach niewielkiej miejscowości Nazaré, na wybrzeżu Portugali – tam Garret zmierzył się z falą wysokości24 metrów(to odpowiednik np. 8-piętrowego budynku).

„Czuję się wyjątkowo, czuję, że osiągnęliśmy w Portugalii – i przede wszystkim w Nazaré – wszystko, czego pragnęliśmy. Za pomocą tego filmu chcę podzielić się z widzami uczuciem, które towarzyszy ci gdy osiągasz swoje cele i jednoczysz się z naturą” – wyjaśnia Garrett McNamara.

Ujarzmienie tej fali oznaczało, że Garret ustanowił rekord Guinnesa w surfowaniu po wielkich falach. Ów rekord utrzymał się zresztą niewiele ponad rok – kilka miesięcy temu Garret surfował po fali o wysokości blisko30 metrów, ustanawiając tym samym kolejny rekord.

Autorzy „Nazaré wzywa” nie skupiają się jednak wyłącznie na samych rekordach – film dokumentuje również przygotowania do niesamowitych wyczynów oraz najróżniejsze osobiste wyzwania, z jakimi styka się człowiek spędzający większość swojego życia na uprawianiu sportu i w kontakcie z naturą.

„Garret jest dla nas niezwykłą inspiracją – jesteśmy dumni i podekscytowani, mogąc organizować światową premierę tego niesamowitego dokumentu. Film naprawdę pozwala poczuć jego pasję surfingową” – mówi Peter Kjellberg, SVP Brand and Marketing Thule Group.

Oficjalna premiera dokumentu odbędzie się o godzinie 11 lipca, o godzinie 18.30 w Foyer East targów European Outdoor Fair. Na premierze będzie obecny Garrett McNamara, który wygłosi słowo wstępne  (a po projekcji będzie udzielał wywiadów).

 

Zwiastun filmu znaleźć można pod adresem:

 

Thule na Facebooku: www.facebook.com/thulebringyourlife

Thule na YouTube: www.youtube.com/thule

 

Kontakt prasowy podczas targów:

Fredrik Erlandsson

Senior Vice President Communications, Thule Group

E-mail: fredrik.erlandsson@thule.com

Phone: +46 (0)40 635 90 04

Mobile: +46 (0)70 309 00 21

 

Thule

Firma Thule została założona w Szwecji w roku 1942. Thule obecnie jest popularną na całym świecie marką premium – zgodnie z motto Bring your life, firma oferuje szeroki asortyment akcesoriów ułatwiających transportowanie sprzętu sportowego i bagażu w wygodny, bezpieczny i stylowy sposób. Bagażniki dachowe, rowerowe oraz przeznaczone do transportowania rzętu wodnego, boxy dachowe, akcesoria do pojazdów rekreacyjnych, przyczep kampingowych itp. oraz łańcuchy śniegoweg – to tylko niektóre przykłady aktualnej oferty Thule.

Thule jest obecnie największą marką w ramach Thule Group. Więcej informacji znaleźć można na stronie www.thule.com

Komentarze