Relacja Pol-93 Insert z Mistrzostw Świata w klasie Micro w Gdyni

0
787

19 lipca

Dotarliśmy do Gdyni, jutro pomiary i na wodę.

20 lipca D-Day -2

Pomierzeni, poważeni, łodź zwodowana więc czas na plażing and smażing, reszta załóg dopiero dojeżdża ale już większość jachtów dotarła na miejsce.

21 lipca D-day -1

Pierwsze dwa treningi za nami. Słońce i wiatr 4 Bft, w szkwałach do 5 przy silnym zafalowaniu. Mamy nadzieję, że wszystkie błędy popełniliśmy na dzisiejszym pływaniu. Jutro Practice race ,a po nim dwa wyścigi liczące się do klasyfikacji generalnej.

22 lipca D-day 0

W samo południe wystartowaliśmy w próbnym wyścigu, który zakończyliśmy na czele stawki. Na kolejny wyścig przyszło nam poczekać dwie godziny. W tym czasie wiatr przybrał na sile do 5Bft. w porywach do 7. Nie popełniając rażących błędów zakończyliśmy wyścig w połowie stawki generalnej. Trzeci wyścig w wyniku nieporozumienia zakończył się dla nas DNF-em*

*Did not finish.

No nic, odrzutkę mamy już za sobą, teraz do końca musimy pływać bardzo czujnie.

23 lipca D-day +1

Dzisiaj wiatr 5 Bft w porywach do 6 przy bardzo wysokiej i długiej fali. Początek regat dał się we znaki każdej załodze. Połowa zawodników rezygnowała ze stawiania spinakera, ponieważ siła wiatru była zbyt duża. Nasza maksymalna prędkość na spinakerze to 15.2 Kts. a średnia prędkość podczas wszystkich wyścigów to 10.9 kts. Na tą chwilę mamy 8 miejsce w dywizji Cruiser.

24 lipca D-day +2

Kolejny dzień zmagań przywitał nas trochę słabszym wiatrem, kończymy bez zmian na 7 miejscu jednak kilka oczek bliżej reszty zawodników.

25 lipca D-day +3

Dziś przyszło nam poczekać aż trzy godziny dłużej do startu, ponieważ od rana wiało od zera do nic. „Long Race” – z dwoma okrążeniami. Trasa z Kamiennej góry w Gdyni do Sopotu pod molo i z powrotem. Jesteśmy bardzo zadowoleni z dzisiejszego wyścigu, ponieważ udało nam się wygrać z prawie całą czołówką dywizji Cruiser. Póki co czekamy na oficjalne wyniki i jesteśmy pozytywnie nastawieni do jutrzejszego ścigania.

26 lipca D-day +4

Dziś udało się rozegrać tylko jeden wyścig. Po kolejnym oczekiwaniu, chwilę przed 16-stą ruszyła procedura startowa do jedynego w tym dniu wyścigu. Wiatr 2 Bft. który wydawał nam się sprzyjający, tym razem nie dał tak dobrego wyniku jak wczoraj. Utrzymujemy się na 7 pozycji w dywizji Cruiser. Jutro jeśli pozwolą warunki zostanie rozegrany ostatni wyścig tych mistrzostw. Później pora się spakować i ruszyć w drogę powrotną do domu po tygodniu zmagań na morzu.

27 lipca Mistrzostwa Świata zakończone.

Po dwóch dniach pomiarów i sześciu dniach wyścigów ukończyliśmy zmagania. Ciężkie warunki podczas pierwszych dwóch dni, sporo błędów i problemy zdrowotne zaowocowały ukończeniem rywalizacji na 7 miejscu w dywizji Cruiser. Mierzyliśmy dużo wyżej i gdyby nie te błędy to nie wiadomo jakby się potoczyły te Mistrzostwa. Niesmak pozostał, ale pocieszamy się, że za rok będzie lepiej. Dziękujemy wszystkim za wsparcie i przepraszamy rozczarowanych.

 

Sternik: Paweł Bogdan

Załoga: Borys Celmer, Przemysław Redliński

Sponsor:  InsERT oraz Urząd Miasta Płock

Patronat medialny: SailBook.pl

 

Pol-93 Insert na Facebooku

 

Fot. Katarzyna Tubielewicz

Komentarze