Ogromny drewniany model jachtu z ożaglowaniem gaflowym 84cm

0
1144
Proponujemy Państwu stylowy, drewniany model jachtu z ożaglowaniem gaflowym „Pen Duick”
 
Ożaglowanie gaflowe – rodzaj ożaglowania skośnego z czworokątnym żaglem rozpiętym pomiędzy masztem, biegnącym skośnie drzewcem – gaflem i opcjonalnie bomem. 
 
Proponowany przez nas model jachtu, to ręcznie wykonana, potężna (84cm wysokości. 85cm długości) replika zbudowanego w 1898 roku przez Andre Marica transoceanicznego kutra gaflowego „Pen Duick” – jednego z najsławniejszych, stylowych jachtów regatowych świata.
 
Pen Duick był jachtem regatowym, na którym Eric Tabarly (uznawany za prekursora i legendę francuskiego żeglarstwa regatowego) zwyciężał w wielu regatach na morzach i oceanach całego świata. W 1998 r. Eric Tabarly zaginął na Morzu Irlandzkim, uderzony gaflem podczas refowania w sztormie wypadł za burtę, płynąc do Szkocji na swoim ukochanym Pen Duicku I, który podarował mu ojciec – Guy Tabarly zakupił Pen Duicka w 1938 roku i od tej pory ten kuter gaflowy stał się pierwszym jachtem, na którym jego syn Eric Tabarly zdobywał doświadczenia żeglarskie.
 
Oferowany przez nas drewniany model jednego z najsłynniejszych transoceanicznych jachtów regatowych w historii żeglarstwa z pewnością będzie doskonałym prezentem nie tylko dla osób związanych z morzem czy żeglarstwem, ale wszystkich ceniących sobie elgancki i stylowy wystrój wnętrz – drewniany model jachtu tych rozmiarów będzie centralnym elementem wystroju każdego biura, domu, mieszkania, niespotykanym elementem marynistycznej dekoracji, morskiego, ponadczasowego stylu.
 
Idealny stylowy prezent dla Żeglarzy, właścicieli jachtów, łodzi, miłośników morskich opowieści, właścicieli nadmorskich i marynistycznych knajpek, pensjonatów, restauracji, wszystkich osób ceniących morski styl i marynistyczną elegancję oraz żeglarski wystrój wnętrz
 
– Podarujcie elegancki, żeglarski prezent,
– Stwórzcie w swoim domu kącik w marynistycznym stylu,
– Ożywcie biuro niepowtarzalną żeglarską dekoracją,
– Drewniany model klasycznego jachtu regatowegoo tych rozmiarów (84cm wysokości, 85cm długości) nie tylko stworzy niepowtarzalny nastrój, morski wystrój i nada marynistyczny charakter każdemu wnętrzu – jest żeglarskim prezentem dla każdego, na każdą okazję, pełen symboliki również na lądzie, w codziennym życiu da wyraz naszym uczuciom i emocjom przy szczególnych okazjach…
 
 
 Wymiary:
Wysokość – 84cm
Wysokość masztu nad pokładem – 70cm
Wysokość pokładu – 14cm
Długość z bukszprytem (całkowita) – 85cm
Długość samego pokładu – 70cm
Szerokość pokładu – 13cm
Wymiary drewnianej podstawki – 36 x 8cm
Waga – 1400gr

 Cena: 500PLN

 
Wszystkie modele jachtów i żaglowców ze względu na misterność i precyzyjność wykonanego ożaglowania i olinowania oraz długość samych masztów przesyłamy do Państwa ze złożonymi masztami – uzyskujemy dzięki temu zabiegowi prostokątną paczkę, którą staramy się jak najlepiej zabezpieczyć.
Po otrzymaniu przesyłki należy umieścić maszt w jego miejscu w pokładzie i całość konstrukcji usztywnić poprzez naciągnięcie sznurków olinowania – jest to bardzo prosta operacja, która nie zajmuje więcej niż 15 minut, a wiemy z doświadczenia że położenie masztu na płask bardzo zwiększa bezpieczeństwo całego modelu w trakcie transportu.
 

Komentarze