ODNOWIENIE KADŁUBA

0
489

 
Po roku straconym z życia, kiedy pożegnawszy się z s/y „Batiar”, zostałem na lodzie, przepraszam, na lądzie i smętnie snułem się po tym lądzie, zmagając się z rozpaczą żony po starcie jachtu, postanowiliśmy naprawić błąd i stać się ponownie posiadaczami jachtu. Skromne emeryckie zasoby pokierowały nas na szukanie okazji i takowa się trafiła w postaci dobrze utrzymanego VIS 65. Dobrze, z wyjątkiem kadłuba a szczególnie dna jachtu. Jacht stał na elektrownianym zbiorniku wody używanej do chłodzenia turbin i w tej ciepłej wodzie legły się najrozmaitsze żyjątka, które z kolei wręcz wżarły się w dno jachtu. Pokazuje to poniższe zdjęcie. 
obraz nr 1

Po dodatkowych pytaniach następna odpowiedź z firmy:
 
Witam,
Na warstwę żelkotu możemy używać chemię dedykowaną, która jej nie zniszczy i nie zmieni jej struktury.
Bardzo częstym błędem jest stosowanie do usunięcia glonów aktywnej piany stosowanej w myjniach samochodowych, nawet środki kuchenne bądź łazienkowe mogą w sposób radykalny niszczyć tą cienką ochronę.
Ja zalecam stosowanie profesjonalnych środków takich, które są przeznaczone do powierzchni wykonanych z kompozytu.
Jak będzie Pan gotowy do pracy proszę dać znać jeśli będę gdzieś w Pańskiej okolicy pokażę jak pracować, aby uzyskać jak najlepszy efekt i jak ten efekt który otrzymaliśmy zabezpieczyć.
Oczywiście aktualna jest pasta Profile 300 z wełną zgrubną (WCP),po tej operacji zostając przy Profile 300 z głowicą wykończeniową (LWP).
po jednej wystarczy – scinanie pęcherzyków – papier ścierny P480-600 dokonczyć 1200
oglądnąć powąchać!!
 
To ostatnie zdanie dotyczy problemu ew. osmozy, ponieważ zauważyłem na powierzchni żelkotu małe pęcherzyki.
W wyniku pozostałej korespondencji zaproponowano mi do zmycia skamieniałej warstwy na dnie, chemię, o czym za chwilę.
Zaopatrzyłem się więc w polerkę ( najtańsza 250 zł i sprawdziła się doskonale) tarczę z wełny owczej i tarczę z wełny jagnięcej, ponadto papier ścierny P400, P600 i P1200. 1 L Profile 300 i butelkę Marine Clear. Ten spryskiwacz służy do nanoszenia roztworu Marinera z wodą na powierzchnię jachtu.
obraz nr 2

Zbigniew Klimczak

Komentarze