Maxus Solo Around – Atlantic Puffin na Przylądku Dobrej Nadziei

0
706

Po 28 dniach ciszy Szymon Kuczyński nawiązał kontakt telefoniczny przekazując swoją aktualna pozycję i wiadomości z pokładu. 23 grudnia Atlantic Puffin  wpłynął z powrotem na Ocean Atlantycki, a wczoraj (25.12.2015) przed 18:00UTC Maxus 22 minął Przylądek Dobrej Nadziei. „Czuję się bardzo dobrze tylko skończyła mi się czekolada. Czy mógłbym prosić o jakiś zrzut na trasie?” zapytał Szymon w pierwszych słowach.

W czasie żeglugi z Reunion panowały bardzo zmienne warunki. Skończyła się jak dotychczas pasatowa żegluga i przeważały kursy ostre. Zaledwie kilka dni panowały sprzyjające wiatry. Przez większość czasu siła wiatru wynosiła powyżej 6B, a kilkukrotnie Maxus zmagał się ze sztormami. Z najcięższymi warunkami Szymon spotkał się w dzień wigilijny. „A miał być SMS pod choinkę do mojej mamy, ale… powiem krótko – dostałem największy łomot w życiu, aż szkoda mi łódki za to co przeszła – napisał w SMSie Szymon. Maxus spadał z każdej, prawie każdej fali. Baby fok był za mały przy wietrze 45kt, a przy 55kt za duży. Więc postawiłem grota od Setki, którego zabrałem jako zapas i zarefowałem go na 3 refie. Ale była jazda!”.

Rejs Maxus Solo Around odbywa się dzięki wsparciu partnera głównego – Stoczni Northman oraz polskich i zagranicznych firm: Eljacht.pl, Żaglowni T&J Sails, Sunwear, SunSol, System-MAST, Seatec, Barton Marine, Aura Szczecin, Kevisport, BTA Kompa, Henri Lloyd Polska, Profi, Dzik Podłogi, Maristo.pl. Patronami medialnymi rejsu są: Magazyn Wiatr, Jachting, Sailbook.pl, SailPortal.pl, Portal Travelbit, Pomorski Związek Żeglarski.

http://www.zewoceanu.pl/Aktualna-pozycja/Atlantic-Puffin-minal-Przyladek-Dobrej-Nadziei

Komentarze