Marina Master Mobile

0
1734

Nowość ! Marina Master Mobile  – nowy moduł  programu do zarządzania marinami

Zarządzaj mariną ze swojego smartfona, czy tabletu

 

Na tegorocznych targach Wiatr i Woda na stoisku firmy DRABPOL  swoją premierę miał program Marina Master Mobile, dedykowany dla zarządców marin i portów.

Program Marina Master oferuje prostą, a jednocześnie kompletną obsługę recepcji, kasy, kantora wymiany walut, rejestracji gości, system kontroli ruchu jachtów, serwis wewnętrzny, sprzedaż, księgowość i zarządzanie.

Nowy moduł  –  program Marina Master Mobile  umożliwia zdalne zarządzanie jedną lub dwoma  marinami za pomocą aplikacji zainstalowanej w tablecie lub smartfonie. Wszystkie dane są zapisywanie najpierw lokalnie, a następnie synchronizowane z bazą danych programu Marina Master zainstalowanego w biurze mariny. Nie jest wymagany centralny serwer zarządzający, ani zaawansowana konfiguracja sprzętu komputerowego. Funkcję serwera pełni podstawowe oprogramowanie.
Wymiana danych odbywa się poprzez sieć bezprzewodową lub GSM. Informacje są przekazywane w dwie strony. Np. bosman będący na kei przyjmuje jacht i rejestruje go przy określonej kei. Z drugiej strony, jeśli jacht był wcześniej w marinie,  w swoim telefonie widzi on wszelkie dodatkowe informacje – historię wcześniejszych pobytów, wykonane prace i naprawy, status jachtu ( rezydencki łącznie z terminem umowy, czy tranzytowy) a nawet listę nie zapłaconych faktur. Dodatkowo istnieje możliwość wykonania zdjęcia, jeśli jacht ma uszkodzenia, aby później uniknąć konfliktów, dotyczących czasu powstania  uszkodzenia )

Jeśli dane miejsce postojowe zostało wcześniej zarezerwowane (osobiście lub przez Internet) taka informacja również jest udostępniana, co oszczędza odpoczywającym żeglarzom konieczności przycumowania, a osobom rezerwującym gwarantuje, że wolne miejsce będzie na nich czekało.

Dla osoby zarządzającej mariną program dostarcza wielu cennych informacji już w drodze do mariny lub innym dowolnym miejscu. Wiadomo, ile jest jachtów w porcie, jakie są aktualne wpływy do kasy – wszystkie dane potrzebne osobie kierownikowi. A nawet więcej, ponieważ na swoim telefonie może wykonać zestawiania porównawcze i statystyczne za ostatnie dwa lata.

 

Podsumowując :

Bosman rejestruje wejście/wyjście jachtu wprost na kei. Ma wgląd w historię pobytu, historię płatności i zna plany związane z konkretnym miejscem postojowym

Dyrektor ma informacje w czasie rzeczywistym o wszelkich wydarzeniach w marinie, stanem kasy i zamierzeniach na przyszłość

Żeglarz otrzymuje rzetelne wskazówki o miejscu cumowniczym, usługach wraz z cennikiem w marinie nawet bez konieczności schodzenia z pokładu.

 

Infrastruktura informatyczna nie ulega przy tym zmianie – to jest nadal ten sam komputer w biurze, telefon, który był wykorzystywany do rozmów oraz sieć bezprzewodowa obecna obowiązkowo w nowoczesnym porcie.

Więcej na: www.drabpol.pl 

Komentarze