ŁEBA – ODWIECZNA ZMORA SPŁYCEŃ

0
397
Dominik Cyranowicz  znowu podsyła aktualny sondaż wejscia do portu Łeba (05.07.2013). O odwiecznym, nieustającym i niekończacym się procesie powstawania spłyceń rozwodziłem się bardzo szeroko w locyjce „Polskie porty otwartego morza”. Sprawa jest prosta – w tym miejscu żadnego portu być nie powinno. Zarozumieli ludzie chcieli postawić na swoim, ale chyba łatwiej by było w naszym klimacie zbudować trwały dom na lodzie.
Krótko: ta wojna z piaskiem jest tu nie do wygrania. Nawet gdyby z falochronami wyjść daleko w morze, aż do naturalnej (w tej chwili) izobaty np. 6 metrów.
Taka konstrukcja jednak w dłuzszej perspektywie narobiłaby 100 innych kłopotów.
Zainteresowanych tematem odsyłam do w/w lektury.
Póki co – Łeba od lat zaciekle broni się pogłębiarką. Robota na okrągło.
Kopalnia złota dla firmy pogłębiarskiej.
Żyjcie wiecznie !
Don Jorge
————————————-
Pismo Kapitanatu:
Przesyłam dla zainteresowanych najnowszy sondaż głębokości. Z sondażu wynika, że powstały widoczne (kol. pomarańczowy) spłycenia do 3m.
Proszę informować na bieżąco zainteresowanych o spłyceniach i wywiesić aktualną mapkę na tablicy informacyjnej (marina, bosmanat).

obraz nr 1

Tym samym Kapitanat portu Łeba wnioskuje o nadanie LON o spłyceniach do 3m w kanale portowym. Jednostki wychodzące i wchodzące uzyskać informacje i instrukcje nawigacyjne u bosmana dyżurnego Portu  Łeba na kan. 12 VHF lub tel. 59 8661530, 662029209
Jacek Beczyczko
Oficer. Portu Łeba

Za zgodą: www.kulinski.navsim.pl/
 
 

Komentarze