Flabria 33

0
3644

Wiosną tego roku pojawiła się na rynku Flabria 33 – nowa propozycja ze stoczni jachtowej Flabria. Jest to najmniejszy z gamy oferowanych jachtów tej marki i tak jak pozostałe, produkowany bez żadnych kompromisów jakościowych.

Flabria 33 to również prawdopodobnie najmniejszy, całkowicie ręcznie budowany luksusowy jacht świata. Starannie zaprojektowany pod względem nautycznym kadłub, zoptymalizowany pod kątem formuły pomiarowej ORC z utrzymanym w stylu regatowym, dużym kokpitem, mieści wyrafinowane wnętrze wykonane w całości z naturalnego drewna i wysokogatunkowych materiałów tapicerskich. Jednostka gotowa do żeglugi waży zaledwie nieco ponad 5000 kg przy masie balastu 1860 kg i ożaglowaniu podstawowym 60,76 m². Jest to jacht zaprojektowany przede wszystkim z naciskiem na komfort żeglugi, ale również dla amatorów adrenaliny i dużych prędkości będzie to nie lada gratka. (Opcjonalnie/W standardzie) jest duży spinaker, który przy słabych lub umiarkowanych wiatrach pozwala świetnie się bawić jachtem.

Flabria 33 potwierdziła swoje umiejętności radzenia sobie w ciężkich warunkach pogodowych, kiedy to przy wietrze (przekraczającym/dochodzącym do) 8°B osiągnęła 14,3 węzła na drugim refie. Jednostka jest bardzo prosta w prowadzeniu w każdych warunkach dzięki odpowiedniemu kształtowi kadłuba oraz zestrojeniu układu takielunek, kadłub, płetwa balastowa. Co wyróżnia ofertę Flabrii, to z pewnością solidny kadłub, który dzięki zastosowanej technologii budowy „one-off” tworzy monolit razem z pokładem, usztywnieniami oraz elementami zabudowy. Zarówno kadłub jak i pokład wykonane są z mocnej ale lekkiej pianki typu dyvinycell, zapewniającej dużą sztywność konstrukcji. Również zabudowa wnętrza jest laminowana do poszycia zamiast tak powszechnie dzisiaj stosowanego w produkcji masowej klejenia na klej strukturalny. Zastosowanie takiej technologii pozwala śmiało twierdzić, że jednostka nawet przy bardzo intensywnej eksploatacji wytrzyma w dobrym stanie przez długie lata. Zastosowanie tego typu technologii dla całej rodziny jachtów sygnowanych marką Flabria zapewnia również sztywność konstrukcji na tyle dużą, że nie ma mowy o trzaskach, czy dziwnych dźwiękach wydobywających się z ocierających się o siebie elementów pracujących na fali.

Solidnej konstrukcji smaku dodaje wykończenie pokładu prawdziwym drewnem teakowym. Rozplanowanie wnętrza jest w każdej Flabrii sprawą indywidualną, przy zachowaniu pewnych podstawowych grodzi w niezmiennym miejscu pozostałe elementy można ustawić według precyzyjnych wskazówek przyszłego armatora, takie podejście do klienta jest już znakiem rozpoznawczym marki Flabria.

Dane techniczne:

Długość 9,99 m

Szerokość 3,36 m

Waga 5150 kg

Balast 1860 kg

Zanurzenie 1,85 m

Powierzchnia żagli 60,75 m2

Grot 33.87 m2

Genoa 110% 26.88 m2

Spinnaker Fuel 100 l

Woda 200 l

Załoga 6

Silnik 15.7/21 kW/HP

Kategoria designu „A”

Design Karol Wierzbicki

Komentarze