BRJ 33

0
1140

Linia kadłuba tego jachtu przypomina swego większego brata BRJ 35. Tak jak większej jednostce projektant postawił na design estetyczno-funkcjonalny.

Zaproponowana przez p. Roberta Bednarczyka jednostka jest pojemna i wygodna. Charakteryzuje się nieprzystającą do żadnej projektowanej obecnie jednostki estetyką lekko nawiązującą do tradycji. Konstrukcja bierze z tradycji to co jest dobre a zapomniane, tak jak szeroko rozstawione wanty, pełny płaski i komunikacyjny pokład, nietypowe dla obecnych jednostek doświetlenie kabin rufowych z kokpitu. Wygoda obsługi nawet dla jednego człowiekaDesign na pewno kontrowersyjny i budzący skrajne emocje. 

 

Parametry techniczne dla wersji podstawowej:

Długość kadłuba:         9.2m
Szerokość kadłuba:     2.95 m
Wyporność:                  3.53 t
Pow. ożaglowania
                Grot:            26m2
                Genua:         26m2
Wysokość w kabinie:  195cm

 

W realizację jednostki zaangażowane są dwie stocznie „Tes–Yacht” z Okuniewa i „REGA YACHT” z Ropczyc specjalizująca się w produkcji jachtów metodą one-off.

Podstawowa wersja każdej z jednostek realizowana jest w technologii żywicy zbrojonej włóknem szklanym w technologii przekładkowej. Opcjonalnie, kadłub może być wykonany z włókien węglowych metodą worka próżniowego w przekładce AIREX, HEREX lub DYVINCELL. Dzięki tej technologii, ta wersja będzie się charakteryzować korzystniejszym współczynnikiem balastowym. Jacht taki będzie posiadał zwiększoną powierzchnię żagli, zaprojektowaną indywidualnie dla tej konkretnej jednostki.

Źródło: http://www.brj-design.com/

 

Komentarze