Azimut Magellano 53: kolejny krok w kierunku artystycznego żeglowania

0
749

Wrześniowy Pokaz Łodzi w Cannes (2013) zaprezentował nowy jacht Magellano 53. Następca wyjątkowo popularnego modelu 50, Magellano 53 jest wspaniałą włoską interpretacją jachtu długiego zasięgu oraz wychodzą na przeciw oczekiwaniom swych właścicieli odnośnie wyrafinowanego stylu, wygody, przestronności, samowystarczalności, adekwatności do różnych warunków na wodzie oraz różnorodności w użyciu. Jest to kolejny klasyk firmy Azimut Yachts, który dostarczy artystycznych wrażeń oraz powiewu wolności podczas rejsów.

Avigliana, wrzesień 2013 – filozofia kryjąca się za kolekcja Magellano obejmuje przyjemność z żeglowania, pożądanie wszelakiego komfortu na pokładzie, potrzeby sporego miejsca na przechowanie rzeczy oraz samowystarczalność podczas długich podróży połączoną z włoskim stylem (łodzie te, to asortyment stojący ponad wszelkie inne tego typu jednostki na rynku). Podczas pokazu w Cannes, firma Azimut Yachts zaprezentowała nowy model w swojej kolekcji, ujawniając jej duszę w możliwie najlepszy sposób. Z zewnętrzną stroną zaprojektowaną przez Cor D. Rover Yacht Design oraz wnętrzem przez Azimut Yachts Style Office, Magellano 53 zastąpi wersję 50, która była entuzjastycznie przyjęta przez swoich właścicieli oraz sprzedawana na najważniejszych światowych rynkach: USA, Kanady, Brazylii, Chin, Hong Kongu, Tajlandii, Australii, Nowej Zelandii, oraz Europy.

Cechy wyróżniające Magellano 53 to całkowite bezpieczeństwo oraz stabilność nawigacyjna w każdych warunkach morskich, wspaniała samowystarczalność, łatwość w użyciu oraz efektywność konsumpcyjna, poczucie najwyższego komfortu podczas długiego pobytu na pokładzie oraz naturalny dar piękna: nowoczesność z tradycją żaglarską stanowią idealne połączenie po raz pierwszy w historii.

Mnóstwo miejsca na zewnątrz

W prównaniu z Magellano 50, wersja 53 ma pełną długość co zostało uzyskane przez projektantów, którzy byli w stanie stworzyć hojnie przestronną kabinę rufową z łagodnym wejściem przez wielkie okno w pawęży. Platforma hydrauliczna jest w stanie udźwignąć towarzyszącą łódź motorową do trzech metrów długości.

Przestrzeń na zewnątrz jest dość niesamowita. Kokpit wygląda zupełnie jak taras skierowany w stronę morza (nie mniejszy niż 13m2) okalany przez barierkę w kształcie U. Znajduje się tam również stolik dla sześciu osób, który można rozłożyć na dwa w celu pomocy przy cumowaniu. 

Szerokie przejścia z drzewa tekowego prowadzą do części rufowej, gdzie znajduje się druga otwarta część salonowa – kolejna dodatkowa część dodana do łodzi tych rozmiarów. Cały górny otwarty pokład może być używany przez pasażerów jako duża przestrzeń jadalna wyposażona w bar oraz służącą różnym celom część na rufie, która zostanie umeblowana wedle uznania klienta. Główny maszt, poza funkcją wsparcia dla anteny, posiada prysznic oraz głośniki stereo. Jego podstawa zaś może posłużyć jako dodatkowe miejsce na przechowywanie.

Wnętrze – pokład główny

Wejście na pokład główny składa się z dwóch par drzwi suwanych, które można otworzyć na całą jego szerokość. Jedną z cech wyróżniających łodzie serii Magellano jest średnia wysokość mebli, co pozwala gościom mieć niczym nieprzesłonięty widok na morze oraz sprawia, że całe wnętrze jest lekkie i przewiewne. Zewnętrzna część pokładu jest doskonałym miejscem na spotkania formalne: sofa w kształcie litery C pomieści od 6-ciu do 8-miu osób; jest ona również podniesiona i zlokalizowana obok siedzenia dla kapitana, aby każdy mógł w pełni oddać się przyjemności żeglowania. Duży stół na 8 osób może być w kształcie motyla oraz obniżony do wysokości stolika kawowego. Miejsca do przechowywania są zlokalizowane po całym pokładzie. Dodatkowe miejsce o pojemności 240 litrów zostało stworzone w postaci małych szafek w suficie. Kambuz, zlokalizowany na tym samym pokładzie, jest umieszczony strategicznie, zwrócony ku rufie tak, aby dostosować się efektywnie do stref jadalnych oraz aby sprawić, że życie na pokładzie będzie relaksującym i wygodnym doświadczeniem.

Wnętrze – niższy pokład

Poza trzema kabinami, dolny pokład posiada pełnego rozmiary spiżarnię, co jest elementem wręcz koniecznym dla prawdziwych łodzi długiego zasięgu. Spiżarnia oferuje wiele miejsca do przechowywania ekwipunku oraz zaopatrzenia. W razie konieczności można w niej umieścić dodatkowe łóżko.

Miejsce do przechowywania na dolnym pokładzie zostało zaprojektowane tak, aby stworzyć wystarczająco dużo miejsca na ekwipunek – od zewnętrznych okryć, po sprzęt związany z zagwarantowaniem bezpieczeństwa (płótno ochronne na jacht, elementy spiżarni, buty, narzędzia). Jeśli zajdzie potrzeba, właściciel może użyć kabinę załogi jako kolejne miejsce do przechowywania.

W centralnej części łodzi znajduje się apartament właściciela. W niej znajduje się podwójna zabudowana szafa oraz podwójne, podnoszone łóżko, które ukrywa znacznej wielkości szafkę. Apartament posiada również łazienkę z osobnym wielkim prysznicem. Druga podwójna kabina na dziobie jest bardzo wygodna i posiada miejsce z fotelami przy lewej burcie oraz skrzynię otwierającą sie na sterburtę od góry (jej wygląd przypomina skrzynie ze starodawnych statków pasażerskich).

Trzecia kabina posiada łóżko piętrowe. Wejście do drugiej łazienki jest dostępne z drugiej sypialni oraz z saloniku.

Wyposażenie wnętrza wybrane przez Azimut Yachts Style Office posiada ciepłe i przyjemne tony. Drewno zostało użyte na znacznej ilości, lecz nie przesadnie, aby uniknąć uczucia przytłoczenia (drewno orzecha włoskiego Canaletto). Kształt mebli nawiązuje do przeszłości bez przesadnej nostalgii, co nadaje mocną lecz dyskretną osobowość całości. Na dolnym pokładzie panele dekorują grodzie oraz ściany w każdym pomieszczeniu.

Salonik na dolnym pokładzie posiada pełnej wysokości kredens z pralko-suszarką, oraz drugi kredens z pólkami pod schodami na płótno ochronne łodzi.

Tapicerka na siedzeniach oraz pokryć łóżek, góry oraz wnętrza drzwi mebli mogą być wybrane przez właściciela, aby odzwierciedlać pierwiastek indywidualności stwarzając związek miedzy nim a jego łodzią Magellano 53.

Osiągi oraz charakterystyka techniczna

Seria Magellano została stworzona do długich podróży oraz dostosowana do wszystkich możliwych warunków na morzu, przede wszystkim tych niespodziewanych. Dlatego Magellano 53 jest jachtem klasy „A” i posiada dodatkowo kadłub typu „Dual Mode”. Na w pół przesunięty kadłub Dual Mode, zaprojektowany przez Billa Dixona, gwarantuje płynne żeglowanie, redukcję szerokości paku ora naturalnie zimniejsza uderzenie fal.

Dwa silniki Cummins 500hp pozwalają na osiągnięcie prędkości 16 węzłów dając uczucie płynnego i wygodnego żeglowania. Maksymalne prędkości to 21 węzłów. Baki paliwa o pojemności 3200 litrów gwarantują wysoki stopień samowystarczalności przy różnych prędkościach.

Ponadto przy przypuszczalnym wysokim użytkowaniu jachtu, projektanci Azimut skupili swoją uwagę na sprawieniu, że konserwowanie oraz naprawy będą bezproblemowe jak to tylko możliwe.

Długość całkowita: 16,74

Długość kadłuba: 14,34

Szerokość:  4,6

Silniki: 2 x 500mHP Cummins QSC 8.3

Prędkość maksymalna: 21 węzłów

Prędkość żeglowania: 16 węzłów

Pojemność baków paliwa: 3200 litrów

Pojemność zbiorników na wodę: 700 litrów

Kabiny: 3 + pomieszczenie gospodarcze + kabina załogi.

Miejsca: dla 6/7 osób plus załoga

Główne przedziały: 2 + załoga

Materiał: VTR/GRP

Kil: na w pół przesunięty typu Dual Mode

Klasa: A

Źródło: http://www.azimutyachts.com

Komentarze