Sunreef Supreme - nowa gama katamaranów

Sunreef Yachts odkrywa pierwsze szczegóły rewolucyjnej gamy katamaranów Sunreef Supreme

Będąca od 2002r. światowym liderem w projektowaniu i produkcji luksusowych jachtów wielokadłubowych typu „custom” – stocznia Sunreef Yachts postanowiła włączyć do swojej oferty linię katamaranów żaglowych oraz motorowych Sunreef Supreme. Najnowszy koncept, powstał w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na bardziej spersonalizowane i przestronne jednostki o charakterze lifestylowym. Gama jest efektem zmieniającej się filozofii yachtingu, która coraz większy nacisk kładzie na połączenie komfortu na pokładzie z innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi.

Obecnie w halach produkcyjnych Sunreef Yachts trwają ostatnie prace konstrukcyjne nad pierwszym jachtem z najnowszej linii. Sunreef Supreme 68, to 68 stopowy katamaran żaglowy o powierzchni sięgającej prawie 300 m2. To jedyny tego typu jacht mierzący poniżej 24 m, oferujący przestrzeń superjachtu. Jednostka będzie miała swoją światową premierę i zostanie zaprezentowana szerokiej publiczności po raz pierwszy podczas zbliżających się tegorocznych targów Singapore Yacht Show, które odbędą się pomiędzy 7 a 10 kwietnia 2016r w Singapurze.

Wygląd zewnętrzny jachtu Sunreef Supreme 68 zostanie ujawniony po raz pierwszy w Singapurze podczas targów Singapore Yacht Show. Na tę chwilę Stocznia Sunreef Yachts podzieliła się designem otwartego salonu oraz garażu którye zostaną zaprezentowane na premierowej jednostce.

Katamaran wymyślony od podstaw - nowa filozofia stylu życia Sunreef Supreme

Architektura jachtów Sunreef Supreme redefiniuje sposób, wjaki do tej pory projektowano wielokadłubowce. Nowy, bezkompromisowy koncept nadbudowy pozwolił na zrównanie poziomów salonu i pokładu głównego. W rezultacie, Sunreef Supreme uzyskał rozległy, przeszklony na całą wysokość salon - harmonijną, otwartą powierzchnię łączącą się bezpośrednio z kokpitem i dającą dostęp do pokładu poprzez rozsuwane drzwi po obu stronach jachtu. Zewnętrzna i wewnętrzna przestrzeń łodzi łąc2ą się w jedną panoramiczną platformę idealnie stworzoną do wypoczynku i cieszenia się czasem na wodach całego świata.

Przednią część obszernego salonu, w zależności od wyboru Właściciele, może zająć imponująca kabina armatorska z prywatną garderobą i widokiem na morze lub dwie kabiny VIP. Przestrzeń dostępna pośrodku salonu daje nieskończony wybór sposobów aranżacji oferując możliwość urządzenia w pełni wyposażonej kuchni i baru, ustawienia kanap, stołów i dodatkowych stref wypoczynku.

Obszerna strefa kadłubów z powodzeniem pomieści dużą kuchnię z zapleczem, kabinę właścicielską, luksusowo wyposażone kabiny gościnne i kwaterę załogi.

Konstrukcję Sunreef Supreme charakteryzuje również ogromny pokład słoneczny flybridge , który osłania nowoczesne karbonowe bimini. Jego obszar wyposażyć można przykładowo w bar, sofy, stoły, materace lub Jacuzzi.

Wszystkie modele z linii Sunreef Supreme, podobnie jak inne jachty z portfolio Sunreef Yachts, będą w całości dopasowywane według wymagań klientów pod względem aranżacji i dekoracji wnętrz. Wiedząc, iż prawdziwy luksus idzie w parze z wolnością wyboru, projektanci z Biura Interior Design Sunneef Yachts oferują nieskończony wachlarz materiałów, drewien, płyt kamiennych i skór, który pozwala całkowicie zindwnidualizować styl kabin, łazienek i salonu.

lnnowecyjność konstrukcji

Obok niezwykłej przestrzeni użytkowej wszystkie jednostki z linii Sunreef Supreme zostaną wyposażonew garaż rufowy, który pomieści zarówno pontony, jet ski jak również sprzęt do nurkowania i żagle. Drzwi garażu, po otwarciu, zrównują się z tylnymi platformami jachtu tworząc tym samym dodatkową przestrzeń wypoczynkową. To pierwsze na świecie tego typu rozwiązanie zastosowane na katamaranie poniżej 24m

Techniczne strefy jachtów Sunreef Supreme umiejscowiono w biegnących wzduż obu kadłubów korytarzach, do których łatwo dostać się można z klatek schodowych. Jako że urządzenia klimatyzacyjne znajdują się poza kabinami, poziom halasu we wnętrzach obniżono
do absolutnego minimum. System elektryki jachtów będzie scentralizowany, co znacznie usprawni i przyspieszy przeglądy. Korytarze techniczne pozwolą także na równy rozkład obciążeń na jednostce. Nowa, zaawansowana technologia budowy przełoży się także na zoptymalizowaną wagę konstrukcji jachtu.

Maszty żaglowych jachtów Sunreef Supreme mocowane są wyłącznie na poziomie pokładu słonecznego za pomcą innowacyjnej konstrukcji wsporczej [ramy] wykonanej z włókna węglowego. Ten rewolucyjny system umożliwi całkowite otwarcie przestrzeni salonu bez potrzeby umieszczania trzonu masztu w strefie użytkowej.

Motorowe jachty Sunreef Supreme odznaczać się będą rozwiązaniami zainspirowanymi przemysłem aeronautycznym i motoryzacyjnym. Aby zwiększyć aerodynamiczne właściwości łodzi, na jej dziobie instalowany będzie karbonowy spojler w kształcie litery V, który zapewni swobodny przepływ powietrza wzdłuż nadbudowy i pozwoli na utrzymanie dobrych osiągów. Stocznla Sunnof dotychczas podpisała 5 kontraktów na sprzedaż Sunreef Supreme 68 (3 Jednostki żaglowe i 2 modele motorowe]. W kolejnych miesiącach zostaną zaprezentowano równioż inne rozmiarowo koncepty z serii Supreme.

Wygląd zewnętrzny jachtu Sunreef Supreme 68 zostanie ujawniony po raz pierwszy w Singapurze podczas targów Singapore Yacht Show. Na tę chwilę Stocznie Sunreef Yachts podzieliła się designem otwartego salonu oraz garażu które zostaną zaprezentowane na premierowę jednostce.

źródło: materiały prasowe Sunreef 

www.sunreef-yachts.com

Powrót

Partnerzy

Warmia i Mazury BRJ Design Studio Borlenghi POZMiW Bliski Caraibic Mazurscy Sternicy Aero Vaerft ODYSEA Władka Wagnera Puchar Polski Jachtów Kabinowych Oficyna Morska Jachtklub Elbląg CSB Marynistyka Pogodynka.pl Baatsans.no Henri Lloyd ServiolaBcn Tour de Fun Dinghy Atlantic Navicula PSKite Pod Omegą ZOZŻ Rumszewicz Sailing Sunreef Yachts SailForum SOLOVELA.NET SSPW Milka Jung Jacht Film Ocean Sails Arek Rejs Photography WFoil Group Karol Jabłoński WaveINN Dansk Sejlunion SSI Jerzy Kuliński Navinord Porty 24 SailBookArnia Eco Marine Power Polacy Dookoła Świata Morskie Widziadła - Elba, Korsyka, Sardynia – rejs gentelmenów Marine Insight Krzysztof Baranowski Polskie Stowarzyszenie Klasy 505 Ocean TEAM My Sailing International Moth Selden Mast AlmaPress Polski Klub Morski Team Klimatyzacja PG Smoki Północy Zew Oceanu Krzysztof Baranowski WakeShock Biszcza Navslide Morka
FB
Rejsy
Twitter
powrót